Після заборони Меджлісу буде хвиля переслідування кримських татар – FIDH

Дата: 03 Березня 2016
A+ A- Підписатися

Рішення про заборону Меджлісу за підозрою в “екстремістській діяльності” може відкрити шлях до масивної хвилі переслідування кримських татар, для яких Меджліс є символом боротьби проти тривалих репресій.

Про це йдеться в заяві Міжнародної федерації з прав людини (FIDH), передає видання “Українська правда”.

“Рішення про кваліфікацію Меджлісу як екстремістської організації може спричинити за собою кримінальне переслідування не тільки кримських татар, які беруть участь в його роботі, а й усіх прихильників Меджлісу в цілому”, – йдеться в заяві міжнародної правозахисної організації.

Також в Міжнародній федерації з прав людини висловили побоювання, що, якщо символи Меджлісу будуть заборонені, то “невизначеність буде превалювати щодо використання прапора кримських татар”. В організації підкреслили, що цей прапор є символом не Меджлісу, а всіх кримських татар.

У Міжнародній федерації з прав людини нагадали про випадки, – що нагадують репресії радянського періоду, – зникнень і вбивств кримських татар з березня 2014 року, і повідомили про надходження “тривожних сигналів про можливі етнічні чистки, які можуть спровокувати масову втечу кримських татар”.

Тим часом, як повідомляє Крим.Реалії, у Верховному суді окупованого Криму вже розпочався процес щодо заборони Меджлісу кримських татар, ініційований “прокурором” Криму Наталією Поклонською.

В суд вже з’явилася “прокурор” Наталія Поклонська, від Меджлісу в залі суду присутні перший заступник Меджлісу кримських татар Наріман Джелял, член Меджлісу Еміне Авамілєва і адвокат Джеміл Темішев.

Раніше громадські організації вимагали припинити переслідування кримських татар у Криму та відмовитися від будь-яких спроб заборонити Меджліс.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: