Після Савченко в Росії утримуються 31 українець – правозахисниця

Дата: 26 Травня 2016
A+ A- Підписатися


Після звільнення народної депутатки Надії Савченко в Росії продовжують утримуватись за ґратами щонайменше 31 українець. Із них 16 – кримські татари.

Про це повідомила голова правління Центру громадянських свобод (ЦГС) Олександра Матвійчук.

Правозахисникам ЦГС відомо, що у Росії ув’язнено у так званій “справі кримських терористів” – Олег Сенцов, Олексій Чирній, Олександр Кольченко, Геннадій Афанасьєв, у “чеченській справі” – Станіслав Клих та Микола Карпюк, а у “справі Євромайдану” – Олександр Костенко.

У так званій “справі шпигунів” російські слідчі переслідують Валентина Вигівського, Юрія Солошенка та Віктора Шура, у “справі карателя” – Сергія Литвинова, а у “тиску на Мустафу Джемілєва” – Хайстера Джемілєва.

Крім того, в окупованому Російською Федерацією Криму своїх вироків чекають 19 людей. У “справі 26 лютого” – Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджи, Алі Асанов, “у справі Євромайдану” – Андрій Коломієць, у “справі блогера” – Юрій Ільченко.

Найбільша кількість громадян України проходять по “справі кримських мусульман” – Енвер Мамутов, Енвер Бекіров, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров, Муслім Алієв, Рустем Ваітов, Арсен Джепаров, Зеврі Абсеітов, Вадим Сірук, Нурі Прімов, Емір-Усеін Куку, Рефат Алімов, Руслан Зейтулаєв, Ферат Сайфулаєв.

Детальніше про більшість справ українців можна ознайомитись у звіті “28 заручників Кремля”.

Тим часом президент Петро Порошенко анонсував звільнення українців Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка.

“Будуть звільнення Солошенка та Афанасьєва, які перебувають у надзвичайно важкому стані здоров’я – рак, сепсис”, – сказав президент, пообіцявши прогрес у процесі звільнення інших заручників протягом трьох-чотирьох тижнів.

Лідер російського руху “За права людини” Лев Пономарьов сподівається, що процес повернення на батьківщину ув’язнених буде продовжений.

“Добре, що наші відносини знаходяться на такому рівні, що це стало можливо. Звичайно, цей обмін вселяє надію, що можна буде робити подальші кроки, які б зміцнили наші зв’язки”, – сказав він.

Раніше українські правозахисники заявляли, що ніхто з українців не застрахований від політичних переслідувань, перебуваючи в Росії або в окупованому Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter