Після першого етапу конкурсу до Верховного Суду вибула сотня кандидатів

Дата: 17 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

524 із 625 кандидатів до Верховного суду боротимуться надалі за крісло судді Верховного суду.

Про це повідомляє прес-служба Громадської ради доброчесності.  

16 лютого кандидати анонімно писали тести. Істотних порушень під час тестування не було. 

Члени Громадської ради доброчесності Галина Чижик, Леонід Маслов та Роман Марусенко називають першу частину першого етапу кваліфоцінювання чесною та відкритою. 

Максимальний бал, які можна отримати за тести, – 90 із загальної кількості 1000 балів за всі етапи оцінювання. Та претенденти, які набрали нижче 54 балів для кримінального касаційного суду і 60 – для решти трьох касаційних судів, вибувають із перегонів.

З балами тестування можна ознайомитись за цим посиланням.

Повідомляється, що 12 людей не прийшли на тестування. 89 – не набрали мінімально допустимого балу, а семеро отримали мінімально допустимий бал і продовжать свою участь у конкурсі. 

21 лютого кандидати виконуватимуть практичне завдання. Вони мають змоделювати судовий процес і написати судове рішення.

Згодом вони матимуть тестування морально-психологічних якостей. Після цього Громадська рада доброчесності надасть свої висновки про невідповідність деяких кандидатів. Насамкінець до середини березня претенденти візьмуть участь у співбесідах.

Новий Верховний Суд має запрацювати у квітні.

Нагадаємо, раніше рух “Чесно” назвав одіозних кандидатів на посади суддів Верховного Суду із Вищого господарського суду України (ВГСУ), із Вищого адміністративного суду, Верховного суду України, а також із Вищого спеціалізованого суду України.

У грудні 2016 року рух “Чесно” повідомляв, що у Верховний Суд претендують усього 29% кандидатів не із суддівської системи. На етапі допуску до конкурсу ВККС відсіяла 45% адвокатів, науковців та кандидатів із сукупним досвідом. Тоді як з числа суддів комісія не допустила лише 7%. 

Рух також закликає надсилати будь-яку інформацію, яка б свідчила про недоброчесність конкурсантів, за спеціальною формою “Чесно” https://goo.gl/Z9Nd0L, або надіславши електронного листа Громадській раді доброчесності – info.grd.ua@gmail.com

З повним списком кандидатів на посаду судді Верховного Суду можна ознайомитись за цим посиланням

Раніше член ВККС Андрій Козлов висловив думку, що суспільство програє у боротьбі за доброчесну судову владу. Бо люди, які мешкають поряд із суддями і бачать, як вони живуть, не повідомляють Громадській раді доброчесності та Вищій кваліфікаційній комісії суддів України (ВККС) про факти недоброчесності.

Як відомо, Вища кваліфкомісія суддів України (ВККС) досі не оприлюднила досьє кандидатів до Верховного Суду на своїй сторінці. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: