Підстави, чому при народжені дитини не виплачуються гроші, мають бути вичерпними – Конституційний суд

Дата: 10 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Конституційний суд визнав неконституційною формулювання закону „Про державну допомогу сім’ям з дітьми“, згідно з яким виплата допомоги при народженні дитини припиняється „у разі виникнення інших обставин“.

Про йдеться у рішенні суду, який розглянув конституційне подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

В Офісі Омбудсмана переконані, що зазначені положення не надає людині можливості передбачати, які саме дії чи обставини можуть призвести до припинення виплати їй допомоги при народженні дитини, і наголошують, що людині не забезпечується захист від свавільного втручання.

Конституційний суд вважає, що причини, з яких орган державної влади може відмовити сім’ї з дітьми у виплатах, мають бути однозначно визначені в законі.

“Конституційний Суд України вважає, що перелік підстав для припинення виплати допомоги при народженні дитини в Законі закріплено з метою недопущення нецільового використання коштів Державного бюджету України, що виділяються на таку допомогу, та унеможливлення свавільного втручання органів державної влади у право особи на її отримання. Оскільки цей перелік не є вичерпним і право визначати додатковий перелік таких підстав не делеговано іншому державному органу, то це створює можливість свавільного втручання органів державної влади у право особи на отримання державної допомоги при народженні дитини”, – йдеться у рішенні суду.

Відповідно до законодавства, виплата допомоги при народженні дитини припиняється, якщо отримувачі такої допомоги позбавляються батьківських прав, якщо дитина тимчасового влаштовується на повне державне утримання, якщо припиняється опіка або опікун звільняється від його повноважень стосовно конкретної дитини. Також допомога припиняється, якщо є факти нецільового використання коштів та якщо отримувач допомоги не забезпечує належними умовами для повноцінного утримання та виховання дитини.

Рішення Конституційного суду не підлягає оскарженню.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: