Підозру за жорстоке поводження з цивільним отримав російський офіцер, якого полонили на Луганщині

Дата: 22 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Про підозру у жорстокому поводженні із цивільним населенням повідомили командиру інженерно-технічного взводу 21 окремої мотострілецької бригади збройних сил РФ, який окупував Київщину у 2022 році. 

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора. 

Фото підозрюваного, що виклали слідчі, та світлина Євдошенка з бази “Миротворця”

Імені підозрюваного не приховують есбівці – це Іван Євдошенко. Підозру на його ім’я також можна знайти на сайті Офісу генерального прокурора. 

Росіянина влітку 2022-го взяли у полон на Луганщині. З повідомлення слідчих не зрозуміло, чи досі він перебуває у полоні, але підозру йому оголосили не заочно, як у переважній більшості інших випадків, пов’язаних із воєнними злочинами росіян. 

Скриншот відео допити у полоні

Випадок, який закидають Євдошенку, трапився у Богданівці у березні 2022 року. Тоді він з іншими солдатами РФ увірвалися у підвал будинку, де ховались люди. Всім присутнім чоловікам наказали піднятись на вулицю, вишикуватись та віддати мобільні телефони для перевірки.

“Піднімаючись по сходах, один з чоловіків пошепки сказав, що краще б він залишився у столиці. На це військовий РФ відповів, що за декілька днів Київ буде окуповано. У відповідь на слова окупанта мирний мешканець посміхнувся. Така реакція обурила російського офіцера”, – розповідають слідчі. 

У відповідь на посмішку цивільного Євдошенко направив на нього автомат та наказав йти у поле, де його розстріляють. Від вбивства чоловіка врятував батько, який відвернув увагу озброєного росіянина.

Санкція статті, інкримінованої Євдошенку, передбачає від восьми до дванадцяти років позбавлення волі.  

Нагадаємо, що заочно підозри отримали четверо російських військових, які забивали палицями та імітували розстріл людей на Київщині. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter