Підозрюваного у керівництві зачисткою на Майдані лишили під вартою

Дата: 16 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Прокурор повідомив, що документи про оголошення антитерористичної операції знищувалися в МВС та СБУ за наказом керівництва.

Як повідомляє громадська ініціатива “Євромайдан SOS“, Апеляційний суд Києва залишив під вартою колишнього керівника УСБУ Києва та області Олександра Щеголєва.

Його обвинувачують у здійсненні безпосереднього керівництва силовиками після оголошеного тодішнім міністром МВС Віталієм Захарченком АТО у лютому 2014 року на Майдані.

Суд розпочався на дві години пізніше запланованого часу.

Захист стверджує, що вручена Щеголєву підозра щодо організації “АТО” на Майдані – безпідставна, що жодної “АТО” на Майдані не оголошувалося в принципі. При цьому адвокати і сам Щеголєв посилались на відсутність документів.

Водночас, прокуратура зауважила, що всі документи, що стосувалися в тому числі “АТО”, знищувалися. Зокрема, прокурор Супрун озвучив цікаву інформацію (яка досі існувала виключно на рівні чуток) про те, що документи знищувалися в МВС та СБУ за наказом, відповідно, Захарченка та тодішнього голови СБУ Олександра Якименка протягом двох днів.

Прокуратура заявила, що має достатні докази здійснення Щеголевим керівництва силовиками, які вбивали активістів на Майдані, в тому числі, свинцевими кулями. Йдеться про радіоперехоплення, телефонний зв’язок із Захарченком, свідків та експертизи.

Щеголев заявив, що підпал Будинку профспілок вчинили “недобросовісні “мирні” протестувальники”. Прокуратура ж стверджує, що підпал відбувся від світло-шумових гранат, якими силовики закидали будівлю, аби викурити звідти протестувальників.

Як заявив прокурор Супрун, серед представників МВС та СБУ були ті, хто відмовилися виконувати злочинний наказ та брати участь в “АТО”. Відомо, що це зокрема співробітники МВС Карандюк і Бойко, та співробітник СБУ Геркулов.

Також у Громадському секторі Євромайдану повідомляють, що судове засідання по справі заступника командира полку “Беркуту” Олега Янишевського, підозрюваного у розстрілі євромайданівців, переноситься на 22 вересня на 11:00 через те, що суддя на лікарняному.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: