Підозрювані у вбивстві засудженого досі працюють в Хмельницькому СІЗО

Дата: 11 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Підозрювані у вбивстві засудженого Андрія Данилюка співробітники Хмельницького СІЗО не відсторонені від посад.

Про це Центру інформації про права людини повідомили прокуратура Хмельницької області та Управління державної пенітенціарної служби України у Хмельницькій області.

“Відсторонення від посади як захід забезпечення кримінального провадження стосовно співробітників ДПтСУ не застосовувалось, оскільки на даний час жодній особі не повідомлялось про підозру”, – написав у відповіді на інформаційний запит начальник відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів В’ячеслав Кобрін.

У прокуратурі відмовились пояснити, чому обрали саме таку правову кваліфікацію кримінального провадження, посилаючись на таємницю слідства.

Нагадаємо, у жовтні 2015 року співробітники СІЗО вбили засудженого Андрія Данилюка. Обласна прокуратура повідомила, що вбивство сталось під час етапування засудженого до місця відбування покарання, та відкрила кримінальне провадження за ст. 118 Кримінального кодексу України (умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця).

Натомість дружина Данилюка називає вбивство її чоловіка “замовним” і стверджує, що воно сталось тому, що Андрій Данилюк нібито міг довести причетність керівництва пенітенціарної служби Хмельницької області до торгівлі наркотиками. На оприлюднених фотографіях вбитого чітко видно численну кількість гематом.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська повідомила Центру інформації про права людини, що вона звернулась до Генерального прокурора щодо необхідності розслідування цієї справи.

Туди не просто виїжджала група, але й на моє прохання під час розтину тіла були присутні фахівці із Секретаріату Уповноваженого. Були надані рекомендації експертів, щоб правильно записати все, що стосується смерті людини. У цій ситуації було спецпровадження Уповноваженого для того, аби зібрати усю інформацію, щоб вона не була знищена. Я звернулась із копіями до Генпрокурора стосовно необхідності розслідування цього вбивства. Зараз чекаю на результати розслідування, тому що сама не маю права його проводити“, – сказала Валерія Лутковська.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: