Підопічних психоневрологічного інтернату на Буковині катують холодом

Дата: 28 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Мешканці Нижньо-Станівецького психоневрологічного інтернату, що на Буковині, стикаються з приниженнями людської гідності та систематично стають жертвами катувань.

Такого висновку дійшли члени моніторингової групи національного превентивного механізму, котрі здійснили візит до закладу в Чернівецькій області, повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За словами регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернівецькій і Закарпатській областях Богдана Бойка, підопічних інтернату щодня катують холодом.

“Людей закривають у холодному приміщенні, де тільки лавки для сидіння. А якщо хочеш полежати, будь ласка, на лавці або на підлозі”, − зазначив він.

Фото: прес-служба омбудсмана

Приміщення денного перебування мешканців інтернату оздоблене дерев’яними ґратами на вікнах, двері житлових кімнат обладнані замками та петлями для навісних замків. Під час огляду території закладу члени моніторингової групи також знайшли заґратовані металеві клітки, кімнату для ізоляції без освітлення з лавкою та клозетною чашею зі слідами випорожнень.

Фото: прес-служба омбудсмана

Представниця Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Ірина Сергієнко зауважила, що працівники інтернату не надають його мешканцям спеціалізовану допомогу. Більш того, підопічні, зачинені в ізоляторі, з 2006 року не були в лікарні.

Члени моніторингової групи також зафіксували порушення санітарно-гігієнічних норм та невиконання права на приватність – люди проживають в переповнених кімнатах, які не облаштовані необхідними меблями та інвентарем.

Фото: прес-служба омбудсмана

Крім того, під час візиту стало відомо, що керівництво закладу витрачало пенсійні кошти підопічних на власні потреби. Тільки за півроку майже чверть мільйона гривень витратили на цигарки дорогих марок Marlboro та Bond.

“Закуповували на пенсійні кошти підопічних електрообладнання та комп’ютерні аксесуари за завищеними цінами. А решту коштів витрачали на бензин та на передплату періодичних видань”, − розповів регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернівецькій і Закарпатській областях Олег Григор’єв.

За результатами візиту в омбудсмана пообіцяли надіслати відповідні акти реагування до обласної прокуратури, Чернівецької облдержадміністрації та Міністерства соцполітики України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: