Підкомітет ООН інспектуватиме українські в’язниці з 5 по 9 вересня

Дата: 01 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Члени підкомітету ООН із попередження катувань 5-9 вересня повторно відвідають Україну.

Як нагадує Центр новин ООН, попередній візит підкомітету в Україну відбувся у травні цього року, однак його довелося перервати, оскільки експертів не допустили в місця затримання, що перебувають у віданні Служби безпеки України.

Члени підкомітету також не змогли відвідати місця тримання під вартою на непідконтрольній уряду України території Донецької області.

“Рішення про скасування візиту було ухвалене за результатами конструктивних переговорів з урядом”, – йдеться в заяві підкомітету ООН.

Представники підкомітету мають намір ознайомитися з умовами тримання ув’язнених в українських в’язницях і результатами виконання рекомендацій, які вони дали за підсумками свого візиту в 2011 році. Тоді експерти рекомендували провести законодавчу реформу, посилити інституціональний нагляд з метою запобігання тортурам, а також забезпечити повне медичне обстеження ув’язнених.

У ході наступного візиту в Україну члени делегації зустрінуться з представниками уряду, парламенту і громадянського суспільства. Вони відвідають в’язниці, поліцейські дільниці, психіатричні лікарні та інші місця тримання.

Делегацію очолює Малькольм Еванс з Великої Британії. До її складу увійшли також Віктор Захарія з Молдови і Марія Дефініс-Гоянович з Хорватії. Після візиту в Україну підкомітет надішле свою доповідь уряду України. Вона носитиме конфіденційний характер доти, доки українська влада не вирішить її оприлюднити.

“Робота підкомітету ведеться на засадах конфіденційності, але ми завжди закликаємо держави оголошувати наші доповіді, кожна з яких є важливим інструментом запобігання тортурам“, – заявив Еванс.

Як відомо, делегація Підкомітету ООН з попередження катувань 25 травня призупинила свій візит до України після того, як їй було відмовлено в декількох районах країни у доступі до місць, де, за їх підозрою, працівники Служби Безпеки України незаконно позбавляють людей волі.

Відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань (ФПКПК), делегації Підкомітету ООН з попередження катувань (ППК) мають відвідувати всі держави, що є учасниками протоколу, і можуть здійснювати візити до будь-яких місць несвободи без попередження.

В ООН також заявляють, що організація неодноразово отримувала повідомлення від жертв та їхніх родичів, які стверджують, що в Україні поширена практика, зокрема, позбавлення працівниками СБУ затриманих будь-яких контактів із сім’ями та доступу до адвоката.

26 травня голова СБУ Василь Грицак заявив, що СБУ обґрунтовано відмовила делегації ООН у доступі до приміщень районних підрозділів спецслужби в Маріуполі та Краматорську, оскільки там не утримують затриманих чи ув’язнених.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: