Під мілітарною пропагандою РФ у Криму перебувають близько 230 тисяч учнів

Дата: 01 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Під мілітарною пропагандою Російської Федерації в Криму перебувають близько 230 тисяч учнів. На півострові для дітей запровадили розширену програму так званого “патріотичного виховання”, за якою школярам пояснюватимуть, чому Росія напала на Україну.

Про це повідомили у Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим.

Фото: vedomosti.ru

Цьогоріч окупанти можуть посадити за парти кримських шкіл близько 230 тисяч дітей, на яких РФ і підконтрольні їй окупаційні керівники планують чинити мілітарний вплив, що є грубим порушенням норм міжнародного права. Бо діти мають право на безпеку, якісну освіту та дитинство, не затьмарене сиренами повітряної тривоги та прольотами винищувачів. Натомість юні мешканці окупованого Криму мають розширену програму так званого “патріотічєского воспітанія”, за якою школярам пояснюватимуть, чому Росія напала на Україну“, – йдеться в повідомленні.

У Представництві пишуть, що в тимчасово окупованому Криму загарбники 8 років спотворювали систему освіти, перекроюючи під свою пропаганду. Вилучали українські підручники, замінивши їх на російські, скасували уроки української та кримськотатарської мов, відправляли вчителів на так звану перекваліфікацію за стандартами РФ і змушували просувати на уроках ворожі наративи та чинити мілітарний вплив на українських дітей. Замість отримання належної освіти школярів закликали вступати до лав Юнармії, а після школи йти на строкову службу в армію РФ.

Крім того, окупанти додали до шкільної програми воєнно-патріотіческоє воспітаніє і початковий військовий вишкіл. Навчальним закладам в окупованому Криму нині хочуть присвоїти імена солдатів армії РФ – воєнних злочинців, які вже понад пів року щодня чинять терористичні акти на території України.

У Представництві наголосили, що лише повна деокупація всіх без винятку українських територій зупинить насильницьку пропаганду Росії та забезпечить доступ українських дітей і молоді до цінних знань і професійної освіти.

Нагадаємо, на тимчасово окупованих територіях Херсонської області росіяни мотивують приводити дітей навчатися за російськими програмами у фейкових школах, за це батьки отримуватимуть винагороду в рублях. Тих, хто відмовиться, обіцяють переслідувати.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter