Під Кабміном з вимогою захистити релігійні свободи українців у Криму протестує архієпископ Климент 

Дата: 10 Грудня 2019
A+ A- Підписатися

Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент оголосив голодування. Чоловік вийшов на протест під будівлю Кабінету Міністрів із плакатом “Забезпечте права релігійної свободи українців у Криму”. 

Про це повідомляє “Крим. Реалії”

Фото: “Крим. Реалії”

Климент запевнив, що голодуватиме, поки Кабмін не захистить релігійних свобод на території окупованого Криму та не гарантує безпеки духовенства Кримської єпархії ПЦУ. 

Він також закликав Кабінет Міністрів своїми рішеннями забезпечити збереження церковного майна. Йдеться не лише про приміщення, а й про ікони, які, за словами Климента, можна зарахувати до сучасного сакрального мистецтва. 

Минулого тижня, пише “Крим. Реалії”, архієпископ написав заяву до російської поліції щодо крадіжки церковного майна з кафедрального собору Святих Рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі – єдиного в місті храму ПЦУ. Окупаційна влада вже певний час намагається його закрити. Боротьба йде не за приміщення, а за саме існування української церкви в Сімферополі, наголошує Климент. 

Архієпископ, крім того, вимагає зустрічі з прем’єр-міністром України та “визначення терміну, коли питання, які протягом п’яти років ставилися перед Кабінетом Міністрів, будуть вирішені”.

До цього я не припиню голодування. Якщо вони зроблять це протягом тижня – добре. Якщо ні, то з Києва мене вивезуть або в труні, або з постановою (Кабміну. – Ред.) я поїду в Крим, – каже Климент.  

Нагадаємо, що в кафедральному соборі Святих Рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла до ПЦУ. Російське міністерство майнових і земельних відносин Криму в лютому 2019 року попросило вірян звільнити будівлю собору, нібито через те, що закінчився термін дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП. Представники ПЦУ марно намагалися оскаржити рішення щодо розірвання договору. Окупаційна влада в Криму також намагається незаконно знести храм ПЦУ в Євпаторії.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter