Під час тривалого блекауту планові операції призупинятимуть – МОЗ

Дата: 04 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

На випадок можливого блекауту МОЗ в Україні готують до безперебійної роботи два рівні медзакладів, забезпечених енергоживленням та інтернетом. Планові госпіталізації та операції у лікарнях на цей період призупинять.

Про це розповіла в ефірі єдиного телемарафону заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

Скриншот з відео

За словами посадовиці, йдеться про два рівні закладів, які забезпечені критичними потребами по генераторах.

“Перший рівень — коли не буде енергоживлення. Другий рівень — заклади, які працюватимуть у випадку, якщо не буде і централізованого водопостачання та опалення. Зокрема, йдеться про ті, що мають автономне опалення”, — пояснила Карчевич.

За її словами, ці медзаклади будуть забезпечені генераторами і старлінками, щоб був можливий зв’язок і комунікації в екстрених ситуаціях.

“Розуміємо, що блекаут може тривати і довший період — більше ніж тиждень”, — сказала посадовиця.

Тож у МОЗ шукають ресурси, щоб у медзакладах у таких умовах можна було готувати їжу.

За її словами, критична мережа, зокрема заклади, які мають договір з Національною службою охорони здоров’я України і фінансуються в тому числі з державного бюджету, продовжують свою роботу.

“З нашого боку надані рекомендації. І якщо буде тривале відключення світла, то планові госпіталізації, планові операції будуть призупинені, для того, щоб не перевантажувати заклади. Будуть прийматися тільки ургентні операції”, — сказала заступниця міністра.

Також законсервують частину приміщень, які тимчасово не використовуються.

“Але це ми говоримо про крайні випадки, про крайні ситуації. На сьогодні, як ви бачили, проблем не було. Навіть коли було відсутнє кілька днів енергопостачання, заклади працювали в штатному режимі”, – додала Карчевич.

Як відомо, 23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось у Молдові.

На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС через зниження частоти в енергосистемі спрацював аварійний захист; усі енергоблоки автоматично вимкнулися. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв’язку.

23 листопада через масовану ракетну атаку у столичному Інституті серця електроенергія зникла під час операції, яку проводили дитині. Однак хірурги продовжили роботу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter