Під час протестів у Грузії від дій силовиків постраждали понад 70 журналістів
За останні 10 днів під час протестів у Тбілісі понад 70 журналістів і телеоператорів постраждали від дій правоохоронців.
Про це повідомив медіаомбудсман Грузії, пише видання “Ехо Кавказа”.
У заяві правозахисного інституту зазначається, що Спеціальна слідча служба поки не ідентифікувала жодного відповідального за ці інциденти.
“10 грудня, коли світ відзначає Міжнародний день захисту прав людини, ми хотіли б виявити особливу повагу до грузинських ЗМІ та нагадати всім про особливу важливість критичної журналістики. Цього дня, замість святкування, ми боремося за свободу слова – переслідування та насильство має припинитися як щодо учасників мітингу, так і щодо журналістів та операторів. Для зміцнення демократії незамінна роль критичних ЗМІ, яких “Грузинська мрія” намагається змусити мовчати, застосовуючи силу через співробітників правоохоронних органів та “тітушок”, – підкреслили в заяві.
Омбудсман наголосив, що останніми роками свобода медіа в Грузії зазнає значного тиску: діяльність медіа обмежують, щодо журналістів чинять насильство, а винні в цих діях залишаються безкарними.
Правозахисна організація закликала грузинську владу забезпечити журналістам умови для “вільного і безперешкодного висвітлення подій” та надати громадянам доступ до об’єктивної інформації.
“Ми звертаємося до всіх державних службовців із закликом поважати права людини й свободу медіа. Держава повинна карати тих, хто нападає на журналістів, і створювати безпечні умови для роботи медіа”, – додали в заяві.
Нагадаємо, 7 грудня неподалік парламенту Грузії, де відбуваються масові акції протесту через відмову країни від європейської інтеграції, невідомі в масках напали на тележурналістку телеканалу “Пірвелі” Маку Чіхладзе та оператора Георгія Шидзірулі. Вони кинули журналістку на землю. Оператору розбили голову.
Наступного дня, 8 грудня, оператор Георгій Шекурілі ініціював мітинг протесту.
“Настав час об’єднатися, ніщо і ніхто не вартий того, щоб знищити цю професію, яку ми любимо. Не перестараймося, не жертвуймо цією професією!” – написав він.
Учасники акції тримали в руках фотографії представників ЗМІ, які постраждали під час висвітлення мітингів у Грузії, та закликали до своєчасного розслідування фактів насильства.
Кореспондент ZMINA звернувся запитом до Міністерства внутрішніх справ Грузії, в якому просив прокоментувати напад на журналістів з боку тітушок та їхню ймовірну співпрацю із силовиками.
У відповідь на запит МВС надіслало лінк на брифінг заступника міністра внутрішніх справ Александра Дарахвелідзе від 8 грудня.
“Громадськість побачила низку насильницьких інцидентів під час мітингів, що тривають, на жаль, зокрема, насильницькі інциденти, які сталися вчора, внаслідок яких постраждали журналісти. Міністерство внутрішніх справ засуджує будь-які форми насильства, і кожне відомство докладе всіх зусиль, щоб кожен винний був покараний за всією суворістю закону”, – зазначено в заяві заступника міністра.
Журналісти грузинського телеканалу “Пірвелі”, на яких 7 грудня під час акцій протесту біля парламенту напали тітушки, переконані, що нападники співпрацюють з МВС країни.