Під час окупації Бучі росіяни тримали в одному підвалі близько 25 дівчат та регулярно ґвалтували – Денісова

Дата: 12 Квітня 2022
A+ A- Підписатися
Під час окупації Бучі російські солдати утримували в одному з підвалів близько 25 жінок та дівчат віком від 14 до 24 років та регулярно ґвалтували.
 
Про це Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла в коментарі BBC.
 
Джерело: pixabay.com

Денісова зазначила, що дев’ять потерпілих вагітні.

“Російські солдати сказали їм, що ґвалтуватимуть їх так, що їм не захочеться мати сексуальні контакти з жодним чоловіком, щоб завадити їм мати українських дітей”, – розповіла Денісова. 

Вона додала, що жінки повідомляють про сексуальне насильство на гарячі лінії або в боти в телеграмі. Проте оцінити масштаби сексуальних злочинів зараз неможливо, оскільки не всі готові розповісти.

“Більшість із них (потерпілих. – Ред.) зараз звертаються по психологічну підтримку, тому ми не можемо зафіксувати це як злочини, якщо вони не дадуть нам своїх свідчень”, – сказала Денісова.

Раніше ZMINA повідомляла про двох дівчат 9 та 11 років з Київської області, які пережили зґвалтування російськими військовими. 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter