Під час березневої евакуації пацієнтів маріупольського інтернату для літніх викрали та відвезли у Донецьк

Дата: 10 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

У березні під час евакуації пацієнтів інтернату для людей похилого віку та осіб з інвалідністю №2 з Маріуполя бойовики з окупованих територій Донеччини забрали майже сотню людей, коли ті зупинились на евакуаційному маршруті. 

Цей випадок задокументували у міжнародній правозахисній організації Amnesty International. 

Люди тікають з Маріуполя. Фото: telegraph.co.uk

Евакуювати 92 мешканців інтернату персонал почав 23 березня. 

Разом їм вдалось дістатися дитячого табору в Юр’ївці, що знаходиться на західних околицях міста. За планом підопічні мали дістатись Запоріжжя, але 25-го та 27 березня до табору прибули підконтрольні Росії “посадовці” з окупованої Донеччини.

“Вони сказали, що забирають людей в Донецьк. Нічого не пояснили підопічним… Вони забрали їхні паспорти”, – пригадує працівниця установи.

Підопічні інтернату досі знаходяться в окупованому Донецьку, й така доля спіткала також підопічних іншого маріупольського інтернату.  

Дослідники Amnesty International, які підготували звіт, присвячений депортації та “фільтрації” українців Росією під час повномасштабного вторгнення, кажуть, що російські військові та контрольовані РФ сили вчиняли злочин проти людяності, депортуючи та примусово вивозячи цивільних, серед яких чимало дітей. 

Для підготовки звіту автори поспілкувались з понад 80 українцями, велика частина з яких були мешканцями Маріуполя. Вони розповіли про катування під час так званої “фільтрації”.

За словами правозахисників, для визначення масштабу цих явищ слід проводити глибше дослідження. 

Нагадаємо, що майже два десятки таборів, які росіяни створили для затримання та примусової депортації українців до Росії, виявляли американські спецслужби. Заступниця голови місії США при ОБСЄ Кортні Остріан розповідала, що російська влада, схоже, готувала ці фільтраційні табори ще до повномасштабного вторгнення.

Історію оператора з окупованого селища під Маріуполем, який пройшов через фільтрацію та поділився спогадами зі ZMINA, ви можете прочитати за посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: