Під час атак на Україну росіяни почали використовувати термобаричні дрони разом з безпілотниками-приманками

Дата: 17 Листопада 2024
A+ A- Підписатися
 

Армія країни-агресора разом із небезпечними термобаричними дронами під час атак використовує безпілотники-приманки, що призначені виснажувати українську систему ППО. 

Про це йдеться в розслідуванні Associated Press.

Як пише видання, виробництво приманок на заводі під Єлабугою почалося на початку 2024 року. Наразі завод випускає з десяток бойових термобаричних дронів на день і майже вчетверо більше приманок.

Термобаричні боєголовки створюють вихор високого тиску та температури. Потужний вибух здатний пробивати товсті стіни, крім того, може спричинити серйозні травми навіть за межами епіцентру: пошкодження легенів, очей та мозку. 

Військові армії РФ використовують бойові термобаричні дрони для скоєння воєнних злочинів, зокрема для ударів по житлових будинках, щоб максимально збільшити кількість жертв серед цивільних.

Як розповів журналістам український експерт з електроніки Сергій Бескрестнов, армія РФ вперше застосувала термобаричні дрони влітку 2024 року. За його оцінками, наразі вони становлять від 3% до 5% від усіх БПЛА.

Останніми тижнями окупанти запускають озброєні безпілотники разом із десятками приманок, іноді набитих ганчірками або пінопластом, які не несуть бойового навантаження, але на радарі їх неможливо відрізнити від дронів зі справжніми бомбами. 

“Для нас це просто точка на радарі… Вона має швидкість, напрямок і висоту. Ми не маємо можливості ідентифікувати точну ціль під час польоту, тому ми повинні або глушити їх засобами РЕБ, або використовувати вогневу міць для їх нейтралізації. Ворог використовує це, щоб розсіяти нашу увагу”, – пояснив колишній речник Повітряних сил Юрій Ігнат.

Як пише видання, операцію під назвою “Хибна ціль” РФ розробила ще наприкінці 2022 року. 

“Ідея полягала в тому, щоб зробити безпілотник, який би створював у супротивника відчуття повної невизначеності. Тож він не знає, чи це справді смертоносна зброя, чи, по суті, пінопластова іграшка”, – на умовах анонімності розповів чоловік зі сфери російського ВПК.

Він, а також український експерт з електроніки Сергій Бескрестнов говорять, що дрони-приманки складають більш ніж половину безпілотників, якими росіяни атакують Україну.

Нагадаємо, з 4-го по 10 листопада армія РФ атакувала Україну 600 ударними дронами типу “шахед”, 800 керованими авіабомбами та майже 20 ракетами. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter