Петренко хоче саджати неплатників аліментів у тюрму на 2 роки
Міністерство юстиції підготувало новий пакет законопроектів, які пропонують посилити відповідальність осіб, що ухиляються від сплати аліментів.
Про це міністр юстиції Павло Петренко повідомив на брифінгу в четвер, передає “Українська правда”.
“Сьогодні подаємо новий великий пакет законів, який називається “Чужих дітей не буває. Частина 2”, – заявив він.
За словами міністра, ці законопроекти пропонують ще більше підсилити відповідальність боржників з аліментів.
По-перше, розповідає Петренко, це – збільшення розміру аліментів при тривалій наявності заборгованості:
– не платиш 1 рік і більше – сума боргу автоматично зростає на 20%;
– не платиш 2 і більше років – сума додаткової сплати сягне 30%;
– не платиш від 3 років – сума боргу збільшиться на 50%.
Він наголосив, що ці кошти направлятимуться не в бюджет, на відразу на рахунок дитини.
По-друге, для боржників запроваджується нове покарання у вигляді недопуску до керівних посад на державній службі і до участі у виборах.
Третя велика новація, каже Петренко, за прикладом ЄС введення кримінальної відповідальності з тюремним строком до 2 років, якщо боржник з аліментів ухиляється від суспільно корисних робіт.
Четверте нововведення – автоматичний арешт усіх коштів і майна неплатників аліментів з моменту виникнення боргу, щоб вони не змогли сховати кошти на різних рахунках та у родичів.
“Разом з тим у пакеті законопроектів, які сьогодні зареєстровані у Верховній Раді за номерами №8294, №8295 та №8296, передбачена відміна податку на аліменти від батьків-нерезидентів та податкові пільги батькам, які оплачують розвиток дитини”, – написав Петренко на своїй сторінці у Фейсбуці.
Як повідомлялося, 6 лютого набув чинності Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів”.
Згідно з ним, якщо заборгованість з аліментів становить сукупну суму платежів за шість місяців, боржника тимчасово обмежуватимуть у праві керувати транспортними засобами, використовувати вогнепальну, мисливську, пневматичну зброю, а також виїжджати за кордон.