Перший рік поліції був скоріше провальним, ніж успішним – експерт

Дата: 08 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Перший рік роботи нової поліції, яка повністю замінила міліцію, не відповідає суспільним очікуванням, не відповідає тим заявам, які лунали від очільників поліції.

Про це говорить експерт групи Реанімаційного пакету реформ “Реформа органів правопорядку” Борис Малишев у коментарі “Радіо Свобода” у публікації з нагоди року введення в дію закону про поліцію.

“На мою думку, етап, який відбувся за цей рік, є більш провальним, ніж успішним. Тому що до успіхів можна зарахувати запуск патрульної поліції з нуля. Щодо недоліків – у цей самий період відбувалося тестування поліцейських, та за його загальними результатами можна сказати, що воно проведене неналежним чином, тому що загальний результат всього 7,7% звільнених за результатами тестування. Тому це зовсім не відповідає суспільним очікуванням, не відповідає тим заявам, які лунали від очільників поліції, МВС, що тестування має кардинальним чином очистити поліцію від недоброчесних, недобропорядних й непрофесійних міліціонерів”, – зауважує Борис Малишев.

Водночас він вважає, що не слід вимагати карколомних змін й очікувати, що міліція повністю стане поліцією у кращих західних традиціях вже після першого року роботи.

За його словами, реформа – не безперервний процес, й вона поділена на певні етапи. Він також додає – за результатами переатестації таких недобропорядних міліціонерів виявилося менше 10 відсотків, а це не відповідає реальності.

Крім того, за його словами, необхідно ухвалити дисциплінарний статут Національної поліції, який зараз перебуває у Верховній Раді. За цим статутом будуть по-новому будуть накладатися санкції у відповідь на скарги громадян на поліцейських за дисциплінарні правопорушення, каже він.

В свою чергу голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров недоліком поліцейської реформи на сьогодні називає відсутність інституту детективів та патрульної поліції у селах.

“Патрульна поліція введена в 32-х містах. Але ще треба вводити в сільській місцевості і маленьких містечках. Там мешкає більша частина населення України. Патрульна поліція має бути у селі. Це є абсолютно обов’язковим і необхідним”, – каже Євген Захаров.

Нагадаємо, 7 листопада минає рік з часу, як запрацював закон “Про національну поліцію”.

З початку 2016 року стартувала переатестація співробітників поліції, які раніше служили в міліції.

За словами голови Нацполіції Хатії Деканоідзе, станом на 3 жовтня переатестацію на службі в Національній поліції не пройшли 5 257 співробітників з  83 939. Із них не пройшли переатестацію 26% вищого керівного складу і близько 15% – середнього.

Водночас за результатами перевірки було рекомендовано підвищити на посаді 4479 поліцейських, а понизити – майже 4766 поліцейських.

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, поліція поки неукомплектована. Бракує 18 875 поліцейських і 1497 держслужбовців – і фактично на службі 109 628 осіб: 99 125 поліцейських і 10 503 службовців.

Він також повідомив, що “атестація спецпідрозділів поліції, які працюють в зоні АТО (добробати) проходить за особливим порядком і підсумки її будуть оприлюднені після завершення процедур, пов’язаних з процесом ротації в зоні АТО”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: