Перевірки переселенців для відновлення пенсій та соцвиплат з 5 липня поза законом – УГСПЛ

Дата: 05 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Київський апеляційний адмінсуд 4 липня підтримав позицію Окружного адмінсуду, який скасував нормативні акти Кабміну стосовно перевірок переселенців задля отримання пенсій та соціальних виплат. Рішення апеляційного суду набрало законної сили.

Про це повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини

Правозахисник Микола Козирев

Позов проти рішень Кабміну ініціював голова Громадського комітету захисту конституційних праві і свобод громадян, екс-голова Української Гельсінської спілки з прав людини Микола Козирев. Він вимагав скасування постанови КМУ від 8 червня 2016 року № 365, п. п. 7, 8, 9, 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого Постановою КМУ від 8 червня 2016 року № 365 та абз. 10 п. 1 Постанови КМУ “Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам” № 637 від 5 листопада 2014 року. 

“З огляду на вимоги ч. 2 ст. 19 Конституції України, це означає, що ані органи соціального захисту населення, ані інші органи влади, місцевого самоврядування, ані будь-які установи, організації, підприємства, починаючи з 5 липня 2018 року, не мають права проводити перевірки переселенців”, – йдеться в повідомленні правозахисної організації.   

Правозахисники нагадують, що в червні 2016 року Кабмін ускладнив порядок отримання пенсій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Відомство ухвалило низку нормативних актів, які унеможливлюють отримання як пенсій для ВПО–пенсіонерів, так і матеріальної допомоги, якщо громадянин не пройшов перевірки. Представники органів соціального захисту або інших органів влади чи установ відвідували помешкання переселенців, аби через акт засвідчити факт наявності людини за зареєстрованим місцем перебування. У разі відсутності переселенця за місцем свого зареєстрованого перебування, він позбавлявся права на отримання пенсії (для пенсіонерів) і матеріальної допомоги ВПО.

Правозахисники заявляли, що дії Кабміну унеможливили пересування переселенців Україною, прикріпили їх до місця свого перебування і зробили неможливим перебування за кордоном. Багато переселенців–пенсіонерів було позбавлено зароблених пенсій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історику Козловському припинили виплату пенсії, поки він їздив розказувати про полон і окупацію до Європи

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року ПАРЄ своєю резолюцією закликала  українську владу спростити, наскільки це можливо, повсякденне життя жителів непідконтрольних територій і переселенців з цих районів за рахунок скорочення адміністративних процедур стосовно доступу до виплати пенсій і соціальної допомоги.

У квітні 2018 року голова парламентського комітету з прав людини Григорій Немиря заявив, що макрофінансова допомога Україні від Європейський Союзу залежатиме, зокрема, і від ухвалення законопроекту про виплату пенсій переселенцям та мешканцям неконтрольованих територій. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: