Переселенцям не вистачає інформації про житло і роботу

Дата: 21 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Внутрішньо переміщеним особам не вистачає інформації про шляхи евакуації, гуманітарну допомогу, пошук житла та працевлаштування.

Як повідомляє сайт “Media Sapiens“, 19 лютого Міжнародна громадська організація “Інтерньюз” презентувала результати дослідження з оцінки потреб вимушених переселенців та приймаючих громад у Східній Україні. Як засвідчують результати дослідження, їхні основні інформаційні потреби не задовольняються.

У період з 20 по 30 січня команда дослідників провела 50 інтерв’ю із внутрішньо переміщеними особами, волонтерами, представниками громадських організацій та медійниками у семи містах сходу – Слов’янську, Дружківці, Краматорську, Святогірську, Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі, а також у Києві.

Виявилося, що особи, що перебувають на непідконтрольних Україні територіях, найбільше потребують інформації про те, як отримати перепустку на виїзд, хто допоможе їм на українські території, також інформації про безпечні шляхи евакуації та нові закони і положення щодо внутрішньо переміщених осіб. Бракує і інформації про те, як можна отримати гуманітарну допомогу – харчі, одяг, ліки, матеріали для ремонту пошкоджених будівель.

Людей, що перебувають поза межами непідконтрольних Україні територій, хвилює перш за все інформація про отримання допомоги з пошуком житла та працевлаштуванням, а також інформація щодо пошуку зниклих осіб.

На непідконтрольних територіях мешканці переважно користуються інформацією, отриманою при особистому спілкуванні, а також під час телефонних розмов та у соціальних мережах. Люди похилого віку, що не мають доступу до інтернету, отримують інформацію від російських телевізійних каналів.

Поза межами непідконтрольних територій люди окрім особистих бесід та телефонних розмов з друзями і родичами отримують інформацію ще й від волонтерів.

Опитані зазначали, що відчувають на собі дискримінацію при пошуку роботи чи житла, та що українська влада недостатньо зробила для допомоги людям на сході. Досі відсутні якісне державне законодавство та механізми допомоги.

При цьому у медіа спостерігається нестача корисних новин та неупередженої інформації, а журналістам бракує навичок у підготуванні репортажів на теми конфлікту та гуманітарної кризи.

Війна домінує у висвітленні новин; необхідно належним чином роз’яснювати питання гуманітарної кризи, її масштабів та потреб у соціальних витратах, і така інформація має регулярно оновлюватися“, – зазначено у звіті.

Експерти зазначають важливість надання фінансової підтримки місцевим медіа-проектам, проведення круглих столів, тренінгів та надання грантів на відрядження для висвітлення ситуації на Донбасі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: