Переселенцям хочуть спростити процедуру голосування на виборах

Дата: 18 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Переселенцям на місцевих виборах хочуть дати можливість тимчасово змінювати місце голосування без зміни виборчої адреси.

Текст законопроекту № 2501а розміщений на сайті Верховної Ради.

Відповідно до законопроекту, для переселенця, що отримав відповідний статус, належність до відповідної територіальної громади та проживання на відповідній території визначається (на період наявності статусу) його фактичним місцем проживання, адреса якого проставляється в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Виборець, який на день виборів перебуває за межами населеного пункту, в якому він проживає, не бере участі у місцевих виборах, крім випадків, передбачених ст. 30 Закону та ч. 14 ст. 34 цього Закону.

Положення ч. 3 ст. 7 Закону України “Про Державний реєстр виборців” застосовується на місцевих виборах тільки за зверненням внутрішньо переміщеної особи.

Також передбачено, що переселенець, який має право голосу, звертається із заявою про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси (на період проведення місцевих виборів). Заяву потрібно подавати до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем фактичного проживання, вказаному в довідці про взяття на облік.

Наявність у іноземця статусу переселенця може бути перевірено органом ведення Державного реєстру виборців шляхом звернення до органу, яким видано довідку про взяття на облік.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter