Переселенців потрібно залучати до сфери IT та туризму – експерт

Дата: 25 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Потрібно розробляти програми розвитку для переселенців з Донбасу та Криму – наприклад, у сфері IT та туризму.

Про це сказав Сергій Каразій, відеокореспондент агентства “Reuters” в Україні, під час дискусії “Нові виклики українській журналістиці під час гуманітарної кризи”, організованої громадською ініціативою “Крим SOS”.

Донецьк і Луганськ зараз настільки затьмарив Крим і проблему кримських татар… Я бачу цю проблему набагато більшою, ніж проблема мешканців Донецької та Луганської областей. Тому що тут немає етнічної проблеми. Людина, яка переїхала в Київ з Донецька, чи зі Львова в Київ, чи з Донецька у Львів, вона в принципі не є сильно відірваною від свого коріння, свого етносу, своїх якихось традицій і так далі. Звичайно, є поняття свого дому, але за великим рахунком це одна нація, якщо ми говоримо такими термінами. Кримські татари, які пережили одну депортацію, зараз переживають наступну, в них є можливість втратити свою землю назавжди. Ми про це маємо говорити дуже сильно. Я не бачу проблеми асиміляції донеччанина, але це питання є трохи інакшим щодо кримських татар“, – зауважив журналіст, що за 25 років роботи неодноразово стикався з проблемою біженців у різних країнах світу.

Він зазначив, що ми не повинні втрачати Донбас, але потрібно ініціювати, у тому числі за допомогою ЗМІ, ініціативи та розробляти концепції подальшого розвитку, залучати до цього переселенців та тиснути на владу. Не в сенсі того, щоб вимагати соціальних виплат чи допомоги, а наприклад, у тому, щоб стимулювати розвиток туристичного бізнесу кримських татар в Херсонській області. Каразій говорить, що добре знає, що у цьому регіоні є ресурси для цього, адже часто там буває. За його словами, можна було б говорити не про якесь компактне переселення, а про те, що люди можуть приїхати, підняти цю галузь, розвинути інфраструктуру, а потім повернутись у Крим, коли буде можливість.

Також Каразій нагадав, що у Донецьку була потужна база “айтішників”, багато талановитих студентів перевелися у виші на підконтрольній Україні території, і це також є потужним ресурсом.

Ці можливості треба використовувати та пропонувати подібні ідеї для втілення. 

Держава зараз готова щось робити, але не все вміє і не все може, і її треба якось підштовхувати“, – говорить експерт. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: