Перемога? У Нацполіції на вимогу правозахисників приберуть незаконні клітки у метро

Дата: 05 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Заступник голови Національної поліції Костянтин Бушуєв пообіцяв терміново прибрати незаконні клітки для тримання людей у поліцейських відділках на станціях у метро.

Про це він написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

“Дякую громадськості, що звернули нашу увагу на проблему з “клітками” на станціях метро Києва. Завтра “клітки” в Київському метрополітені будуть демонтовані, а у найближчий тиждень – два у всіх метрополітенах країни”, – написав Бушуєв у неділю.

Журналістка Центру інформації про права людини, яка займається тематикою порушень у місцях несвободи і яка брала участь у візитах до метро, Маргарита Тарасова вітає таку реакцію з боку правоохоронців, але звертає увагу на інші проблеми із відділками поліції в метро.

“Я дуже рада, що поліція відреагувала позитивно. Це чудовий показник того, що для правоохоронців права людини дійсно є пріоритетом. Сподіваюся, що клітки дійсно будуть демонтовані якнайшвидше на всіх станціях. Але невирішеним залишається питання відсутності на постах поліції у метро відеоспостереження та журналів відвідування. Це створює передумови для жорстокого поводження з людьми, які там опиняються. Дуже хотілося б, щоб поліція врахувала і ці рекомендації”, – говорить Тарасова у коментарі Центру інформації про права людини.

Нагадаємо, монітори Національного превентивного механізму у п’ятницю, 2 вересня, на прес-конференції закликали негайно демонтувати незаконні клітки для тримання людей у відділах поліції Київського метрополітену, які залишилися з радянських часів.

Учасники конференції розказали, що у квітні цього року монітори НПМ без попередження відвідали декілька станцій столичного метро – “Вокзальну”, “Майдан Незалежності” та “Палац Спорту”. У ході візиту вони виявили грубі порушення і рекомендували Національній поліції демонтувати ці місця тримання. Однак під час повторного візиту на ці та інші станції 29 серпня з’ясувалося, що клітки досі наявні та використовуються. Так, на станції метро “Лісова” монітори побачили у клітці чоловіка.

Правозахисники розказали, що відповідно до законодавства, у відділах поліції можуть бути розташовані камери для затриманих та доставлених (КЗД), вимоги до яких чітко визначені в наказі Міністерства внутрішніх справ (№181). Клітки у поліцейських відділах метро зовсім не відповідають цим вимогам. Вони навіть не передбачені за технічною будівельною документацією.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter