У справі щодо вбивств на Майдані судді отримали самовідвід

Дата: 16 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Суддя Печерського районного суду Володимир Карабань зачитав рішення колегії суддів, у якому задовольняється клопотання суддів Сергія Вовка та Олесі Батрин щодо їх самовідводу по справі вбитих 39 євромайданівців.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини із судового засідання.

Сьогодні суд розпочав розгляд справи щодо вбивств 39 “євромайданівців”, в яких підозрюються колишні співробітники “Беркута” Сергій Зінченко та Павло Аброськін.

Посилаючись на довідку Печерського районного суду м. Києва, суд переконував, що неможливо створити колегіальний склад суду для розгляду цього кримінального провадження. В штаті не залишилося суддів, які не брали участі раніше в досудовому розгляді цієї справи, тому створити нову колегію суддів неможливо.

“Суддя Батрин та Вовк подали заяви про самовідвід, посилаючись на те, що вони брали участь у цьому кримінальному провадженні під час досудового розслідування як слідчі судді. Прокурор заперечував, щоб розглядати клопотання представників. Захисники підозрюваних… підтримали заявлене клопотання… Усі інші учасники поклались на розгляд суду. Відповідно до ч. 1, ст 76 КПК України, суддя, який брав участь у кримінальному провадженні під час судового провадження, не має права брати участі у цьому ж провадженні в суді першої, апеляційної і касаційної інстанцій, при перегляді судових рішень Верховним Судом України або за нововиявленими обставинами. Згідно вимог ст 80 КПК України, за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, захисник, представник, експерт, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов’язані заявити самовідвід. За цими ж підставами їм може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у кримінальному провадженні”, – зачитав рішення Володимир Карабань.

Через це судді звернулись до Апеляційного суду Києва, аби той визначив підсудність справи в іншому районному суді. 

Прокурори, потерпілі, їх представники заперечили щодо направлення кримінального провадження до Апеляційного суду. Адвокат потерпілих Яценко зауважила, що це вже друге судове засідання, де вирішується склад суду. А потерпілі приїжджають на судове засідання з далеких регіонів України. 

Адвокати підозрюваних залишились задоволеними рішенням суду. “Рішення суду було більш лояльним, бо ці судді приймали участь в досудовому розслідуванні, і вони не мають право розглядати справу по суті”, – сказав захисник підозрюваного Сергія Зінченка Олександр Байдик.

  

Натомість старший прокурор Генеральної прокуратури України Олексій Донський вважає, що підстав для самовідводу в суддів не було, бо вони як слідчі судді розглядали докази та клопотання в іншому провадженні. Державне обвинувачення переконане, що розгляд справи по суті затягується. Новий суд тепер має із самого початку слухати справу. 

Незадоволені судовим рішенням лишились рідні вбитих євромайданівців. 

Нагадаємо, у березні-квітні 2014 року правоохоронці затримали, а суд заарештував екс-бійців “Беркута” Зінченка, Аброськіна та їх командира Дмитра Садовника. Їх підозрюють в розстрілі євромайданівців на вул. Інститутській в Києві.

На початку жовтня стало відомо, що Дмитро Садовник втік з-під домашнього арешту. 4 жовтня його оголосили у розшук.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: