Печерський суд розподіляв майданівські справи на користь Кицюка і Царевич

Дата: 09 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Іншим суддям, що претендували на розгляд справ автомайданівців, просто змінювали спеціалізацію та виключали зі списку.

Як повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини, про це розповів Роман Маселко, адвокат Автомайдану, член Колегії Адвокатської дорадчої групи, яка бере участь у розслідуванні справ щодо подій на Майдані.

Минулого тижня адвокат ознайомився з матеріалами вже завершеної справи щодо суддів Віктора Кицюка та Оксани Царевич. За словами Маселка, виявлені порушення під час розподілу між суддями справ щодо автомайданівців: “Експертизою встановлено, що було втручання у автоматизовану систему розподілу справ. Щоб ви розуміли, чому саме Царевич і Кицюк у Печерському районному суді розглядали ці справи – тому, що у розподілі справ брав участь, наприклад, тільки Кицюк по одній справі, а по іншій – Царевич”.

Для цього іншим суддям зі списку змінювали спеціалізацію і залишали тільки Царевич або Кицюка, пояснює адвокат: “Вказано, що 9 січня було внесено зміни до спеціалізації 5 суддів, які розглядали справи про невиконання водіями вимог про зупинку і залишення місця ДТП“.

Маселко зауважує, що за винесення неправосудних рішень у справах Майдану відповідатимуть власне судді, які їх виносили. А голови судів, що нерідко надавали вказівки, але рішень не виносили, не підпадатимуть під жодні люстраційні закони та можуть уникнути відповідальності.

Також, за його словами, у справах про порушення присяги суддями потрібно аналізувати не лише безпосередньо матеріали справи, але й контекст, зважати на ситуацію, що склалася на той час, досліджувати причини таких дій суддів. Інакше перспективи цих справ у Європейському суді з прав людини можуть бути сумнівними.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) відсторонила суддів Оксану Царевич з посади судді Печерського районного суду Києва на два місяці. 4 березня Верховна Рада дозволила затримати трьох суддів цього суду – Сергія Вовка, Оксану Царевич та Віктора Кицюка. 11 березня суд у Вінниці відпустив Царевич під особисте зобов’язання і призначив носити електронний браслет. У липні Роман Маселко повідомляв, що вона продовжила працювати на своїй посаді.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter