ПАРЄ ухвалила резолюцію про мирні переговори щодо України та визначає зобов’язання Європи в цьому процесі

Дата: 30 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій виклала свою позицію щодо встановлення миру в Україні.

Про це повідомляє кореспондент видання “Європейська правда” зі Страсбурга.

Фото: 24 канал

Документ під назвою “Зобов’язання Європи щодо справедливого та сталого миру в Україні” став основним рішенням ПАРЄ щодо України, ухваленим під час зимової сесії 2025 року. Його підтримали 86 депутатів, 6 утрималися, а жоден не проголосував проти.

У резолюції міститься заклик до збереження єдності та непохитної підтримки України з боку Європи для досягнення справедливого й тривалого миру. Документ наголошує, що мир можна забезпечити лише через силу.

У резолюції зазначається, що мирні переговори матимуть сенс лише за умови міцної обороноздатності України та проведення діалогу з позиції стійкості. Крім того, для встановлення справедливого миру необхідно надати Україні дієві гарантії безпеки. ПАРЄ підкреслює, що будь-які переговори мають відбуватися виключно за участі України та з дотриманням її права самостійно визначати своє майбутнє.

Асамблея також вказує, що Російська Федерація веде війну не лише проти України, а й здійснює гібридну агресію щодо інших країн. Вона втручається у внутрішньополітичні процеси держав –членів Ради Європи, створюючи загрозу демократичній стабільності на континенті. Саме тому, на думку ПАРЄ, встановлення справедливого миру в Україні є критично важливим для безпеки всієї Європи та світу загалом.

Також у документі наголошується на необхідності притягнення Росії до відповідальності за агресію. Для цього ПАРЄ підтримує створення всеосяжного механізму компенсацій та спеціального трибуналу, який має розглядати злочин агресії з боку російського та білоруського керівництва.

Нагадаємо, що генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе очікує, що у квітні 2025 року вдасться досягти практичних кроків на шляху до створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Рада Європи в разі потреби також готова долучитися до просування спецтрибуналу, зокрема, щоб розробити рамки, в яких можна було б працювати.

Злочин агресії часто називають “матір’ю всіх злочинів”, адже, якби не було цього серйозного злочину, не були б вчинені інші міжнародні злочини. За цим злочином буде переслідуватися топкерівництво Російської Федерації, яке причетне до санкціонування військової агресії проти України. 

Обговорення стосовно спецтрибуналу для Росії за злочин агресії тривають із 2022 року, але практичного прогресу в цьому питанні тривалий час не було.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter