Партії мають передбачити у списках місця для людей з інвалідністю

Дата: 10 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Експерти говорять про необхідність зміни законодавства для забезпечення участі людей з інвалідністю у виборчому процесі.

Як повідомляє офіційний сайт Національній Асамблеї інвалідів України, в організації обговорили причини відсутності на виборах людей з інвалідністю. Найпоширеніші проблеми – відсутність архітектурної доступності й неналежне виконання членами комісій своїх обов’язків. Вирішити проблему, на думку експертів, можна змінами до законодавства та організувати реальну доступність на вибори людям з інвалідністю.

Киянин Олег Полозюк розповідає: “В мене був такий досвід на виборчій дільниці: коли я приїжджав туди, вона була архітектурно недоступною, тому мені доводилося звертатися за допомогою або до працівників міліції, або до виборців, які так само прийшли голосувати“.

Окрім забезпечення участі у голосуванні людина з інвалідністю має право бути обраною. У Центральній виборчій комісії зазначають, що представники політичних сил мають забезпечити певну кількість місць у своїх списках для людей з інвалідністю.

Я вважаю, що це обов’язково потрібно робити. І якщо буде лоббі – у позитивному значенні цього слова –  у представницьких органах місцевого самоврядування, у Верховній Раді, я гадаю, що законодавчий процес у цьому випадку буде набагато ефективнішим“, – говорить Андрій Магера, заступник голови ЦВК.

Презентований проект рекомендацій увійде до звіту України перед ООН, що відбуватиметься у серпні цього року. Також рекомендації буде передано до профільного комітету Верховної Ради.

Нагадаємо, згідно з даними аналітичного звіту “Моніторинг доступності осіб з інвалідністю до суду в контексті Конвенції про права інвалідів”, 40% опитаних людей з інвалідністю на Чернігівщині відзначають низький рівень поінформованості про порядок надання судових послуг.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: