Парламенту пропонують не забирати у переселенців право голосу

Дата: 25 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Громадські активісти та депутати закликають парламент ухвалити законопроект, який дозволить вимушеним переселенцям голосувати на місцевих виборах.

Як повідомляє “Українська правда”, відповідний законопроект уже зареєстрований у Верховній Раді.

В понеділок представники Громадянської мережі “Опора”, донецького Комітету виборців, “Восток SOS”, “Крим SOS” і депутати нагадали, що нині відсутній механізм реалізації виборчого права внутрішніх переселенців.

Ініціатори документу пропонують передбачити, аби належність виборців-переселенців до територіальної громади визначалась за адресою фактичного проживання. Ця адреса має бути зазначена у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Як пояснив аналітик “Опори” Олександр Клюжев, переселенці зможуть обирати з кількох варіантів.

“Переселенці, які не мають наміру повертатися до попереднього місця проживання, зможуть змінити виборчу адресу і голосувати на місцевих та інших виборах в територіальних громадах, в яких вони постійно знаходяться після переміщення. Ті ж громадяни, які планують повернення, матимуть можливість зберігати нинішню виборчу адресу і реалізувати право голосу на місцевих виборах після відновлення державного контролю у своїх містах, селах, селищах”, – пояснив Олександр Клюжев.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: