Рачкуємо назад. У проекті Трудового кодексу прибрали згадку про сексуальну орієнтацію

Дата: 20 Березня 2017
A+ A- Підписатися

15 березня Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення повністю видалив у проекті нового Трудового кодексу перелік захищених ознак зі статті про заборону дискримінації (ст. 3).

Про це йдеться у спільній заяві громадських організацій “Гей-альянс Україна”, “Точка опори” та “КиївПрайд”, текст якої є у розпорядженні Центру інформації про права людини

Автори заяви повідомляють, що представників ЛГБТІ- та правозахисних організацій не допустили до участі в засіданні.

Комітет рекомендував парламенту прийняти свою редакцію Кодексу в другому читанні і в цілому.

“Це практично гарантує, що Трудовий кодекс буде прийнятий без згадки про сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність (СОҐІ) чи інші ознаки. Ми уже бачили аналогічну ситуацію під час прийняття антидискримінаційного закону у 2012 році (хоча тоді влада до останнього переконувала міжнародних партнерів у можливості внесення поправок)”, – йдеться у заяві правозахисників. 

Вони переконані, що прагнучи позбутись згадки про СОҐІ, Комітет вирішив погіршити становище всіх груп, які можуть зазнавати дискримінації в трудовій сфері – за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного або соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Автори заяви нагадують, що заборона дискримінації, в тому числі за ознаками СОҐІ, є зобов’язаннями України в рамках реалізації Плану дій з лібералізації візового режиму, а також відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС (зокрема, імплементація Директиви Ради ЄС 2000/78/ЄC).

“Прийняття нового Трудового кодексу без переліку ознак, за якими забороняється дискримінація, буде обманом міжнародних партнерів України та відступом від її добровільних зобов’язань перед ЄС. Це стане величезним кроком назад у забезпеченні прав всіх громадян України в трудовій сфері, де дискримінація є найбільш поширеною”, – заявляють автори заяви і закликають народних депутатів не відступати від зобов’язань України та гарантувати захист від дискримінації за будь-якою ознакою, в тому числі – за ознаками СОҐІ. 

Раніше повідомлялось, що Україна опинилася серед шести країн Європи з найнижчим рівнем дотримання рівноправ’я щодо представників ЛГБТ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter