Парламентарі проголосували за визнання Росії агресором

Дата: 27 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Верховна Рада України визнала Росію агресором та назвала “державою, яка всебічно підтримує тероризм та блокує діяльність Ради безпеки ООН”.

За відповідну заяву проголосував 271 депутат парламенту, повідомляє “ВВС Україна“.

При ухваленні цього рішення Рада посилалася на норми Статуту ООН та рішення Генеральної асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року про визначення агресії.

Очевидною є причетність Росії до таких терактів, як збиття цивільного пасажирського літака, трагедій у Волновасі, Донецьку та Маріуполі“, – йдеться у документі.

Також зазначено, що добрі наміри залишити двері відкритими для діалогу з керівництвом Російської Федерації лише провокують нові криваві терористичні акти в Україні.

У окремих положеннях документу так звані “ДНР” та “ЛНР” названо “терористичними організаціями“. 

Парламент закликав міжнародних партнерів України “не допустити безкарності винних за злочини проти людяності, вчинені від початку російської агресії проти України“, а також надавати Україні військову допомогу “з метою посилення оборонних можливостей” та гуманітарну допомогу постраждалим від конфлікту на сході.

У заяві пропонується запровадження нових секторальних обмежувальних заходів проти Росії та обмеження повноважень російської делегації у ПАРЄ.

Нагадаємо, голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський зазначав, що Україна повинна визнати “ДНР” і “ЛНР” терористичними організаціями, щоб ініціювати аналогічний процес на міжнародному рівні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: