Парламент виправив дату початку тимчасової окупації Криму

Дата: 16 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Верховна Рада проголосувала за законопроект, яким визначається офіційна дата початку “тимчасової окупації” Криму російськими військами 20 лютого 2014 року.

За законопроект №2954 “Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації” за основу і в цілому проголосували 239 депутатів, повідомляє “BBC Україна“. 

Фактичне захоплення Верховної Ради Автономної Республіки Крим відбулося 26 лютого 2014 року, а порушення Збройними силами РФ порядку перетину державного кордону України та незаконне перебування на українській території з метою тимчасової окупації півострова – ще 20 лютого 2014 року“, – йдеться в тексті.

Документ також виключає із закону про створення у Криму вільної економічної зони положення, за яким початком тимчасової окупації півострова вважається дата набрання чинності резолюції Генасамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України від 27 березня 2014 року.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін, виступаючи з парламентської трибуни, пояснив, що розбіжності у датах створюють невизначеність у правовій сфері.

Цей закон втратить чинність, якщо тимчасово окуповану територію повернуть під юрисдикцію України за умови попереднього й повного відшкодування збитків, нанесених внаслідок окупації, зокрема моральних збитків переселенцям.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що “визначення дати початку і завершення тимчасової окупації частини території України є важливим аспектом з точки зору міжнародного права та національного законодавства, а також захисту національних інтересів України та її громадян“. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter