Рада ухвалила закон про регулювання зміни релігійної підлеглості

Дата: 17 Січня 2019
A+ A- Підписатися

У четвер, 17 січня, на ранковому пленарному засіданні народні депутати України підтримали Закон України “Про свободу совісті та релігійні організації”, а саме поправку до восьмої статті цього закону.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За таке рішення проголосувало 229 парламентарів.

Як ідеться в пояснювальній записці, законопроект розробили, щоб забезпечити представників релігійних громад правом на свідомий вибір і вільну та безперешкодну зміну підпорядкованості релігійним центрам для задоволення своїх релігійних потреб і гідного вираження релігійних почуттів.

Законопроект унормовує процедури зміни належності релігійних громад чинним в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням).

Так, у тексті закону зазначається, що релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того ж культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об’єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб.

Зазначається, що членство у релігійній громаді ґрунтується на принципах вільного волевиявлення, а також на вимогах статуту (положення) релігійної громади.

Повідомляється, що держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості шляхом реєстрації нової редакції статуту та/або внесення відповідних змін до статуту  релігійної громади.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту засвідчується підписами членів відповідної релігійної громади, які підтримали таке рішення.

Також повідомляється, що зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав таких релігійних громад, крім випадків, передбачених законом.

Окрім того у законопроекті наголошується, що частина громади, яка не згідна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником (користувачем).

Законом забороняється вчиняти будь-які дії щодо відчуження майна релігійної організації, зокрема його продаж, обмін, застава, встановлення іпотеки, безоплатна передача у власність та управління інших осіб, до завершення процедури зміни підлеглості у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним об’єднанням до завершення процедури зміни такої підлеглості.

15 грудня 2018 року в Києві відбувся об’єднавчий собор, на якому була створена помісна Православна церква України. Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія. 6 січня в Стамбулі в резиденції Вселенського патріархату на Фанарі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив йому томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ.

З того часу низка релігійних громад оголосила про перехід до ПЦУ. За даними самої православної церкви, до неї перейшли понад 80 парафій по всій Україні.

Нагадаємо, 22 грудня президент Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким УПЦ МП має змінити назву і вказати свою належність до Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: