Парламент ухвалив зміни до закону про переселенців

Дата: 20 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Зміни дозволять зменшити бюрократичні перешкоди при отриманні статусу внутрішньо переміщеної особи, а також дадуть можливість отримати такий статус іноземцям та особам без громадянства, які живуть в Україні.

Як повідомляє “РБК – Україна“, Верховна Рада підтримала в першому читанні і в цілому законопроект №2166 “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

За відповідне рішення проголосували 242 народних депутати.

Мета законопроекту – вдосконалити чинне законодавство у сфері надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, посилити гарантії дотримання їхніх прав і свобод, спростити процедури обліку таких осіб.

Зокрема, законопроект вирішує питання про надання права на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи іноземцю або особі без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах і мають право на постійне проживання.

Законопроект також пропонує врахувати низку окремих рекомендацій Парламентської асамблеї Ради Європи та вдосконалити загальні процедури обліку та реєстрації, встановлені для внутрішньо переміщених осіб законом України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”. Відповідно, пропонується зменшити бюрократичні перешкоди на шляху до отримання статусу внутрішньо переміщеної особи.

Нагадаємо, днями експерти Платформи правозахисних організацій “Правозахисний порядок денний” зверталися до народних депутатів із закликом підтримати ці зміни. У своєму зверненні правозахисники зазначали, що зміни дозволять спростити процедури працевлаштування та відновлення документів, а також вирішать питання реєстрації. Вони підкреслювали, що від рішення депутатів залежить доля понад 1 мільйона 200 тисяч переселенців, які “є невід’ємною частиною нової демократичної України”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: