Парламент ухвалив закон про органи внутрішніх справ

Дата: 03 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Верховна Рада прийняла внесений Кабміном закон про органи внутрішніх справ, за яким вони стають самостійним органом виконавчої влади.

Як повідомляє “Українська правда“, за законопроект 2561 проголосували 242 народних депутати.

Закон, який ухвалено у рамках правоохоронної реформи, формує систему органів внутрішніх справ як самостійних органів виконавчої влади.

За словами народного депутата Юрія Луценка, закон врегульовує відносини між МВС та підпорядкованими йому центральними органами виконавчої влади, визначається взаємодія між міністром внутрішніх справ та керівниками поліції, Нацгвардії тощо.

Якщо раніше у міліції, у прикордонників, Нацгвардії були окремі підрозділи з медицини та іншого, то зараз все централізується. Зараз один колектив буде обслуговувати інформпотоки всього міністерства, один колектив буде обслуговувати медично“, – заявив Луценко, виступаючи від комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Як сказано у законі, до системи органів внутрішніх справ входять МВС, центральні органи виконавчої влади, Національна поліція, Національна гвардія, органи, що реалізують держполітику у сфері захисту держкордону, у сфері міграції та у сфері надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук у своїй колонці на “Українській правді” зауважував, що цей законопроект сприяє політизації, мілітаризації та подальшому “цементуванню” системи органів внутрішніх справ, порушує конституційний принцип розподілу влади та право на таємницю приватного життя. Подібних законів, за словами експерта, немає в жодній країні Європи – лише у Білорусі, Казахстані і Киргизстані.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: