Рада ухвалила президентський та депутатський законопроекти про судову реформу

Дата: 13 Січня 2015
A+ A- Підписатися

У першому читанні парламент ухвалив обидва законопроекти щодо судової реформи.

А саме президентський “Про забезпечення права на справедливий суд” (№1656) та депутатський “Про внесення змін до Закону України  ”Про судоустрій і статус суддів” щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів (№1497)”.

За ці законопроекти проголосували, відповідно, 288 депутатів із 357 зареєстрованих у сесійній залі, та 246 із 353, передає УНІАН.

Депутати різних фракцій та голова Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич запропонували та ухвали рішення підтримати за основу два законопроекти: президентський та групи депутатів, а також створити робочу групу за участі експертів, представників судів, авторів усіх відповідних законопроектів для того, аби напрацювати до другого читання єдиний документ.

Крім того, депутат від ”Батьківщини” Сергій Соболєв запропонував подальші напрацювання направити до Венеціанської комісії.

Президентським законопроектом розширюються права громадян щодо гарантій рівності перед законом і судом, гласності, відкритості судового процесу, обов`язковості рішень суду, унормування неупередженого розподілу судових справ, йдеться в пояснювальній записці до законопроекту. 

Право бути присутнім у відкритому судовому засіданні не може бути обмежено. Висновки Верховного Суду України щодо застосування норм права стануть обов’язковими для суб’єктів владних повноважень, а суди будуть їх враховувати, що забезпечить однакове застосування норм права.

12 січня експерти Реанімаційного пакету реформ (РПР) та активісти пікетували Адміністрацію Президента з вимогою розглядати президентський та депутатський законопроекти. Фахівці вважають, що президентський законопроект містить корупційні ризики та підвищує вплив президента на суддів.

Тим часом авторка напрацьованого спільно з РПР, Міністерством юстиції та міжнародними експертами законопроекту №1497 Оксана Сироїд вважає, що провести повноцінну судову реформу можна лише шляхом внесення змін до Конституції.

Вона зазначила, що зараз напрацьовуються зміни до Конституції.

Сироїд підкреслила, що “суддівський корпус має бути повністю оновлений через внесення змін до Конституції України з тим, щоб вони не змогли поновитись на посаді”.

За її словами, ухвалений парламентом в першому читанні законопроект щодо удосконалення засад в організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів дозволить, зокрема, зробити “максимально прозорою процедуру притягнення до відповідальності суддів”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: