Парламент може змінити правила проведення референдуму

Дата: 01 Липня 2015
A+ A- Підписатися
У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає зміни до закону про референдум. 
 
Минулого тижня експерти і народні депутати за підтримки Центру політико-правових реформ зареєстрували новий законопроект та планують публічну кампанію щодо його просування.
 
Ініціаторами законопроекту виступили народні депутати Світлана Заліщук, Оксана Сироїд, Єгор Соболєв, Сергій Лещенко, Мустафа Найем та інші. 

У пояснювальній записці зазначено, що чинна редакція Закону України “Про всеукраїнський референдум” відзначається:

– відсутністю належного порядку формування та організації роботи комісій всеукраїнського референдуму як незалежних та неупереджених органів забезпечення проведення всеукраїнського референдуму;

– неможливістю участі політичних партій як повноцінних суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму;

– надмірним впливом органів державної влади на процес всеукраїнського референдуму;

– відсутністю ефективного механізму спостереження за перебігом процесу всеукраїнського референдуму.  

Новий законопроект покликаний прибрати ці недоліки.

“Основними завданнями Законопроекту є закріплення на законодавчому рівні положень щодо предмету, організації, підготовки та проведення всеукраїнського референдуму відповідно до вимог Конституції України, з урахуванням рекомендацій Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) Ради Європи, практики проведення загальнонаціонального референдуму в Україні та зарубіжних країнах, а також загальновизнаних міжнародних стандартів проведення загальнонаціонального референдуму“, – йдеться у пояснювальній записці.

Громадські діячі та депутати нагадали, що з 2012 року боролися проти закону про референдум, який був ухвалений під час правління Віктора Януковича в останній день роботи парламенту шостого скликання у порушення Конституції України. Закон був жорстко розкритикований міжнародними інститутами, зокрема, експерти зазначали, що механізм проведення референдуму, передбачений у ньому, не відповідає Конституції України. Тоді громадськість утворила Коаліцію “За чесний референдум” і почала працювати над новим, більш демократичним законом. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: