Парламент пом’якшив умови використання комуністичної символіки

Дата: 23 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Верховна Рада внесла зміни до закону про заборону символіки – тепер комуністичні та нацистські символи не заборонено використовувати під час наукових досліджень, у музейних експозиціях, військових нагородах та документах, виданих до 1991 року.

За внесення змін до статті 4 закону проголосували 233 депутати, повідомляє “Українська правда” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

Згідно зі змінами, заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів на виданих до 1991 року документах державних органів та органів місцевого самоврядування, закладів освіти і науки, підприємств та організацій.

Також дозволяється використання символіки під час наукових досліджень, в експозиціях музеїв, тематичних виставках, музейному фонді України, бібліотечних фондах, у творах мистецтва, створених до набуття законом чинності.

Не заборонено використовувати символи на оригіналах бойових знамен, державних нагородах та інших відзнаках, якими нагороджували до 1991 року, і протягом 1991-2015 років у зв’язку з роковинами подій періоду Другої світової війни, а також у документах, що засвідчують нагородження.

Крім того, заборона не стосується надмогильних споруд на місцях поховання, реконструкцій історичних подій, приватних колекцій, архівів, антикваріату.

Також заборона не поширюється на використання символіки тоталітарних режимів, якщо це не призводить до пропаганди злочинного характеру цих режимів.

Нагадаємо, правозахисник Борис Захаров наголошував, що перейменовувати вулиці і зносити пам’ятники комуністичним ідолам необхідно, оскільки символи формують свідомість. А пам’ятники, таблички та вказівники можна зберігати в музеях тоталітаризму, під які виділити території парків на околицях міст. Водночас, на думку Захарова, обмеження використання символіки треба прописати м’якше і конкретніше: “А то за нашим законом після заборони п’ятикутної зірки під заборону потрапить навіть в’єтнамський бальзам “Зірочка“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: