Парламент обрав лише двох членів Вищої Ради юстиції

Дата: 19 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Верховна Рада обрала Олексія Маловацького та Ірину Мамонтову членами Вищої ради юстиції за парламентською квотою.

Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

За Ірину Мамонтову, яку висунула фракція “Народний фронт”, проголосував 261 народний депутат. За Олексія Маловацького, висунутого фракцією “Блок Петра Порошенко”, – 269 депутатів.

В таємному голосуванні взяли участь 322 депутати.

Кандидати склали присягу у Верховній Раді.

Парламентарі мають обрати трьох членів до Вищої ради юстиції, що відповідає за формування суддівського корпусу та приймає рішення щодо порушень з боку суддів. Однак депутати відмовились узгодити третю кандидатуру через незгоду з квотним принципом.

36-річний Олексій Маловацький – магістр міжнародного права. Освіту здобув у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. У дипломі міжнародного правника “добрі” та “відмінні” оцінки.

Згідно з його декларацією, сукупний дохід у 2014 році склав 479 573 грн., а членів його родини – 1 108 912 грн. Він володіє земельною ділянкою площею 1 500 кв. м., житловим будинком площею 445,7 кв. м. та двома квартирами площею 82,7 і 51 кв. м. відповідно. Він має у користуванні три автомобілі 2008 (Toyota Rav4), 2013 (Infinity QX) та 2015 (BMW X4) років випуску. Олексій Маловацький вніс до статутного капіталу товариства, підприємства, організації 100 тис. грн. 

Із 2003 року постійно займається індивідуальною адвокатською діяльністю. У новообраного члена Ради юстиції України недостатній стаж з часу здобуття вищої юридичної освіти, кажуть експерти Реанімаційного пакету реформ.

Олексія Маловацького обрали депутатом Київської міської ради, він є членом фракції “УДАР-Солідарність”. Балотувався на вибори до Верховної Ради України у 2014 році від “Блоку Петра Порошенка”, №84 у виборчому списку.

47-річна Ірина Мамонтова у 1994 році закінчила юридичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Згідно із досьє Реанімаційного пакету реформ, у її дипломі юриста переважають оцінки “задовільно” і “добре”.

Згідно з її декларацією, загальна сума сукупного доходу у 2014 році становить 291 486 грн. Новообраний член ради має квартиру площею 117, 25 кв. м. та автомобіль VOLKSWAGEN GOLF 1993 року випуску. На її банківському рахунку лежать 5 340 грн.

Протягом 1996 – 2001 років працювала суддею Мінського районного суду Києва, а з 2001 року і дотепер – суддя Оболонського районного суду Києва. З 2010 до 2014 року – голова цього суду (з посади голови звільнена за власним бажанням). 

Під час масових затримань євромайданівців обирала для студентів запобіжний захід – домашній арешт, а не взяття під варту. Після цього подала заяву про звільнення з посади голови суду.

У мотиваційному листі Ірина Мамонтова зазначила, що звільнилась з посади голови суду, бо не погодилася з недотриманням владою принципу незалежності суддів, що не призвело до зміни її свідомості відносно дотримання нею присяги судді.

Оболонський райсуд був єдиним судом, де до затриманих і обвинувачених у масових заворушеннях застосували не тримання у СІЗО, а домашній арешт.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: