Парламент мав би звільнити кримчан-переселенців від призову

Дата: 18 Березня 2015
A+ A- Підписатися

На материкову Україну приїжджають кримчани призовного віку, які не мають бажання служити в лавах російської армії.

Про це повідомила головний координатор волонтерської ініціативи “Крим SOS” Таміла Ташева на круглому столі у Міністерстві юстиції, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“До нас надходять 15 – 20% дзвінків на гарячу лінію від кримчан, які хотіли б уникнути лав російської армії. Це хлопці призивного віку, які змушені виїжджати з Криму, тому що їм почали масово приходити повістки. Що робити з цими хлопцями, які зараз почнуть активно їхати? Вони, до речі, не реєструються в Україні як внутрішньо переміщені особи… Вони думають, що вони пішли з тієї армії і, зареєструвавшись, вони можуть бути призвані до лав української армії і відповідно поїхати воювати на Схід. І для людей, які щойно приїхали з Криму – це не дуже добре”, – вважає Таміла Ташева.

Завідувач кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка Олександр Задорожній різко розкритикував Верховну Раду, яка не може підтримати таких переселенців.

1 квітня він йде в українські збройні сили, бере українську або російську зброю. Що ми відповімо людям? Навіщо ми один одного дуримо? Це не наше питання (не тема для круглих столів – ред.). Нехай Верховна Рада вирішує, що робити з долями дітей 18-ти років. Давайте сядемо і спокійно поговоримо. Якщо ми хочемо, щоб ці діти не брали російську зброю і не йшли у нас стріляти, ми щось повинні їм сказати. Але не ми тут, а Верховна Рада повинна сказати: “Кримчанине, ти не йдеш до них і не йдеш у нашу армію. Ти отримуєш відтермінування до того часу, поки Крим не буде звільнений і не стане українською територією”. Нормальне рішення? Ідіот Задорожній зараз це придумав! Ми що, не знали, що буде призов? Знали! Тож чому немає законодавчої ініціативи з цього приводу?“, – обурюється експерт. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: