Парламент два місяці не може заслухати доповідь омбудсмана

Дата: 28 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники стурбовані тим, що народні депутати замість вирішення питань порушення прав людини намагаються усунути обмудсмана з посади.

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) стурбована тим, що Верховна Рада України протягом двох місяців не знайшла часу для того, щоб заслухати щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У доповіді, підготовленій Уповноваженим у співпраці з представниками правозахисної спільноти та міжнародних організацій, йдеться про численні факти грубих порушень прав людини у 2014 році, про низку прийнятих у минулому році правових актів, що не відповідають міжнародним стандартам у галузі прав людини та суттєво звужують права і свободи“, – зауважують правозахисники.

Проблеми, про які йдеться у доповіді, потребують негайного розгляду у парламенті, їх ігнорування може свідчити про те, що права людини знаходяться на периферії інтересів українського політикуму.

Правозахисники зазначають, що замість змістовної дискусії навколо цих питань з боку парламенту спостерігаються чергові спроби достроково усунути омбудсмана з посади. Реєстрацію в парламенті законопроекту № 2876 від 18 травня 2015 року можна було б вважати ексцесом окремих політиків. Наприклад, у 2014 році парламентський комітет з прав людини відхилив аналогічний проект (№ 4231), розуміючи важливість забезпечення незалежності національної інституції з прав людини. Але УГСПЛ стурбована тим, що посягання на незалежність найважливіших інституцій стає тенденцією: це і звільнення суддів Конституційного суду з порушенням процедури, і політично вмотивована справа проти них, і сумнівної якості люстраційні закони.

Невдоволення політиків роботою омбудсмана, на думку правозахисників, свідчить про те, що омбудсман займається своєю справою, а не намагається знайти підтримку домінуючих політичних сил. Водночас у виступах політиків не йдеться про те, що саме у діяльності омбудсмана є приводом для постановки цього питання, і це не дає можливості навести контраргументи.

В організації сподіваються, що замість спроб зруйнувати незалежність національної правозахисної інституції парламент перейде до обговорення і вирішення проблем у сфері прав людини.

Нагадаємо, омбудсман Валерія Лутковська звернулася до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана через ініціативу народних депутатів щодо усунення її з посади. У зверненні зазначено, що відповідну постанову народними депутатами зареєстровано одразу після надання парламенту Щорічної доповіді Уповноваженого про стан додержання прав і свобод людини за 2014 рік.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: