У чеському парламенті обговорять легалізацію гей-шлюбів

Дата: 31 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Нижня палата парламенту Чехії має намір почати обговорення законопроекту, який надасть одностатевим парам право одружуватися.

Про це повідомляє Associated Press.

Законопроект запропонований групою депутатів із всього політичного спектру. Його підтримує коаліційний лівоцентристський уряд прем’єр-міністра Андрея Бабіша.

Низка європейських країн узаконили одностатеві шлюби – нещодавно це зробила Австрія. Проте Чехія може стати першим посткомуністичним членом Європейського союзу із легалізованими гей-шлюбами.

У 2006 році парламент Чехії ухвалив закон, що дозволяє одностатевим партнерам жити в офіційно зареєстрованому партнерстві й мати права на отримання спадку та охорону здоров’я, якими користуються гетеросексуальні подружні пари. Однак цей закон не дозволяє одностатевим партнерам одружуватись і всиновлювати дітей.

У червні цього року чеський уряд підтримав законопроект про введення в країні повноцінного інституту шлюбу для гомосексуальних пар. У квітні цього року в Чехії провели масштабне опитування серед громадян, яке показало, що майже три чверті з них погоджуються, що шлюб можна укладати незалежно від сексуальної орієнтації, а три п’ятих підтримують законні шлюби для геїв та лесбійок, які всиновлюватимуть дітей.

Одностатеві шлюби чи громадянські партнерства є визнаними або мають легальний захист у 22 з 28 країн-членів ЄС.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter