Парламент Австралії проголосував за одностатеві шлюби

Дата: 07 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Палата представників парламенту Австралії в четвер підтримала законопроект про визнання одностатевих шлюбів.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Тільки четверо депутатів зі 150 членів нижньої палати парламенту проголосували “проти”. Законопроект змінює офіційну дефініцію шлюбу на “союз двох людей” замість “союзу між чоловіком і жінкою”.

“Що за день для любові, для рівності, для поваги! Австралія це зробила. Кожен австралієць міг сказати своє слово, і вони сказали, що це чесно”, – заявив перед парламентом прем’єр-міністр Малкольм Тернбулл.

Законопроект набуде чинності після того, як його схвалить генерал-губернатор Австралії. Очікується, що він зробить це протягом кількох наступних днів.

У листопаді в Австралії провели референдум поштою, за результатами якого 61 відсоток громадян підтримав одностатеві шлюби. 7,8 мільйона австралійців проголосували за їх легалізацію, 4,9 мільйона – проти. В опитуванні взяли участь 12 мільйонів осіб – 80 відсотків австралійських виборців.

Результати опитування мають необов’язковий характер, проте в уряді Австралії заявили, що законодавство, яким визнаватиметься право осіб однієї статі укладати шлюби, ухвалять у парламенті до кінця року.

1 жовтня у Німеччині набув чинності закон, який запроваджує визнання одностатевих шлюбів. Того ж дня в Берліні зареєстровали перший у країні одностатевий шлюб.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter