Парламент збирається розширити програму “єВідновлення”, додавши компенсації і для постраждалого бізнесу

Дата: 16 Травня 2024
A+ A- Підписатися

У Верховній Раді України розглядають можливість розширити можливості програми компенсацій “єВідновлення” і для українського бізнесу. Для фінансування такого роду компенсацій планують залучили міжнародних партнерів. 

Про це повідомила очільниця Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

Магазин, що постраждав внаслідок російського обстрілу. Фото: Олег Синєгубов

“Коли ми створювали програму, для нас було головним, щоб на всіх етапах її реалізації можливість корупційних проявів була нульовою. І ми цього досягли – завдяки цифровізації процесу, втручань чиновників у процеси прийняття рішень майже немає. Ми прекрасно розуміли, що задля міжнародного фінансування “єВідновлення” нам потрібно відпрацювати такий механізм, який можна показати партнерам, які допомагатимуть тільки за умови, що корупції не буде”, – зазначила вона.

За словами Шуляк, для подальшої реалізації програми вже у цьому році Світовий Банк надав 200 мільйонів доларів. Позитивно оцінив механізми “єВідновлення” і Банк Ради Європи, який вже надав для фінансування програми перший транш у розмірі 100 мільйонів євро. 

Тобто загалом, як каже парламентарка, йдеться про суму, еквівалентну 12 мільярдам гривень. Крім того, до кінця 2024 року планується підписати угоду на розширення цього фінансування.

“Мені б дуже хотілося, щоб були міжнародні партнери, які захочуть через цю програму підтримати український бізнес. Технічно це просто зробити, оскільки ми вже пройшли всі етапи апробації. Тому я впевнена, що міжнародні партнери зможуть це профінансувати хоча б для якоїсь кількості бізнесу”, – підсумувала голова партії. 

Нагадаємо, що за рік через комплексну програму “єВідновлення” 57 тисяч українців відбудували чи придбали нове житло. Найбільше заявок надсилають жителі Харківської, Київської, Донецької, Миколаївської, а також Чернігівської та Херсонської областей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter