Парламент спростив кримчанам доступ до правосуддя

Дата: 04 Березня 2021
A+ A- Підписатися

4 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, що спрощує доступ до правосуддя громадянам, які живуть в окупованому Росією Криму. 

Про це повідомляє пресслужба парламенту. 

Законопроєкт “Про внесення змін до статті 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” встановлює альтернативну підсудність справ, учасники яких проживають на території Криму. Документ підтримали 299 народних депутатів.

У пояснювальній записці йдеться, що за чинним законодавством судові справи, підсудні розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, розглядають суди міста Києва відповідної юрисдикції та інстанції. Утім, як зауважують автори законопроєкту, дорога з Криму до Києва займає в середньому близько 15 годин. До того ж необхідність бути присутніми в суді особисто може виникнути неодноразово.

“Окрім цього, це також потребує витрат, значно більших за розмір судового збору, від сплати якого вони не звільнені. При цьому для відкриття провадження, зокрема в цивільній справі, необхідно спочатку звертатися до апеляційного суду для визначення конкретного місцевого суду, а вже потім належним чином дооформлювати позовну заяву”, – йдеться в обґрунтуванні законопроєкту.

Автори документа називають учасників спорів вразливими громадянами й вважають, що нововведення має стосуватися насамперед цивільних справ. 

Ухвалений документ надає можливість громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території Криму, звернутися до будь-якого суду Херсонщини для розгляду цивільної справи за його позовом. Кримчани також мають право клопотати в київських судах перевести справу на розгляд до суду в Херсонській області.

Крім того, документ дозволив учасникам справи та особам, які не брали участі в справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов’язки, звернутися з апеляційною скаргою до Херсонського апеляційного суду. Апеляції будуть можливі, якщо рішення першої інстанції ухвалювалося на Херсонщині. 

Нагадаємо, у лютому Мінцифри заявило, що цієї весни комплексна послуга “єМалятко” на порталі “Дія” стане доступною для батьків дітей, які народилися на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Завдяки цьому порталу можна буде зареєструвати факт народження дитини. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter