Парламент Чехії схвалив поправку до Конституції, що дозволяє самозахист зі зброєю

Дата: 20 Червня 2021
A+ A- Підписатися

Парламент Чехії остаточно підтримав поправку до Хартії основоположних прав і свобод країни, яка закріпить право громадян на самозахист за допомогою зброї. Це положення стане частиною конституційної системи Чехії.

Про це повідомляє hromadske з посиланням на видання České Noviny.

Ухвалений депутатами конституційний акт доповнює Хартію основоположних прав і свобод Чехії таким положенням: “Право на захист власного життя чи життя іншої людини, навіть зі зброєю, гарантований на умовах, встановлених законом”.

Конституційний акт — це документ, який змінює положення конституційних документів у Чехії та не потребує підпису президента Чехії для набуття чинності. У червні 2020 року акт схвалила верхня палата парламенту Чехії — Сенат, а 18 червня 2021-го — нижня (Палата депутатів).

Положення про право на самозахист зі зброєю чеський парламент почав розглядати у вересні 2019 року. Приводом для них стало ухвалення ЄС директиви про маркування вогнепальної зброї.

Понад 102 тисячі людей виступили проти директиви, заявивши, що цей документ обмежує право власності на зброю.

Чехія подала позов до Суду ЄС через згадану директиву, але програла його. Та чеські депутати були рішуче налаштовані ухвалити поправки до Хартії, тому ухвалили додатковий закон про вогнепальну зброю, положення якого мають більшу за право ЄС силу.

Закон продовжив дії виданих дозволів на вогнепальну зброю на 10 років і запровадив перевірку власників зброї кожні п’ять років щодо їхнього стану здоров’я і підстав законно володіти зброєю.

У 2019 році в 10-мільйонній Чехії зафіксували 195 випадків смерті людей від вогнепальної зброї.

Нагадаємо, що Україні профільного закону щодо зброї немає. У січні 2021 року профільний комітет Ради рекомендував ухвалити законопроєкт щодо обігу зброї. 

На думку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, українське суспільство не готове до легалізації короткоствольної зброї. Президент Володимир Зеленський також не підтримує легалізацію зброї, він назвав “передчасним” законодавче унормування обігу в Україні короткоствольної зброї та права на її застосування з метою захисту.

Фотографія обкладинки: DW

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: