ПАРЄ ухвалила резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні

Дата: 24 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Парламентська асамблея Ради Європи в рамках зимової сесії проголосувала 23 січня за резолюцію “Гуманітарні наслідки війни в Україні”, яку підготував депутат від Литви Егідіус Варейкіс.

Про це йдеться на сайті організації.

За резолюцію проголосували 56 депутатів, утрималися – 10 із 66-ти депутатів, які взяли участь у голосуванні.

“Асамблея закликає російську владу призупинити всю фінансову та військову підтримку, надану незаконним збройним угрупованням в Донецькій та Луганській областях, припинити визнавати їхні паспорти та інші документи, включаючи рішення суду та документи, що підтверджують право на нерухомість, видані на території, підконтрольній незаконним збройним угрупованням у Луганській та Донецькій областях”, – йдеться в резолюції.

Асамблея вважає, що напрацювання українською владою стратегії для внутрішньо переміщених осіб повинно бути одним з її пріоритетів.

ПАРЄ також закликала Росію гарантувати повагу прав людини та безпеку всіх людей, які живуть в анексованому Криму, зняти заборону на Меджліс кримськотатарського народу й заборону на в’їзд кримськотатарським лідерам, звільнити всіх українських в’язнів, гарантувати доступ для міжнародних організацій до Криму. Водночас ПАРЄ вимагає від Москви припинити політику “переміщення населення” в анексованому Криму.

ПАРЄ в резолюції також закликає створити робочу групу щодо зниклих безвісти за участю України, Росії та Міжнародного комітету Червоного хреста, і висловлює занепокоєння гуманітарною ситуацією в Україні, що пов’язують з війною на сході країни та анексією Криму Росією.

У резолюції Парламентська асамблея Ради Європи також закликає Україну якнайшвидше ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.

“Це дозволить провести ефективне розслідування конкретних випадків порушення міжнародного гуманітарного права під час війни в Україні”, – йдеться в резолюції.

Генеральна Асамблея ООН 19 грудня остаточно ухвалила резолюцію “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”.

У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму й забезпечити навчання українською та кримськотатарською мовами на півострові.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter