ПАРЄ позбавила Росію права голосу та вимагає звільнити Савченко

Дата: 29 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за резолюцію щодо Росії. Згідно з нею на РФ накладено дипломатичні санкції, що позбавляють росіян права голосу в ПАРЄ. Росія заявила, що припиняє роботу в ПАРЄ до кінця року

За ухвалення резолюції проголосувало 160 депутатів, проти – 42, повідомляє зі Страсбурга кореспондент “Європейської правди“.

У схвалених нормах документа ПАРЄ йдеться про те, що до кінця 2015 року росіяни не матимуть права брати участь у місіях зі спостереження за виборами, бути доповідачами, а також бути призначеними у якості представників ПАРЄ в інших органах.

Ухвалена норма віглядає так: “На додаток до цих санкцій, асамблея вирішила призупинити право голосу, право бути представленим в Бюро ПАРЄ, президентському комітеті, та постійному комітеті (керівних органах) асамблеї. Однак асамблея вирішила повернутися до перегляду цього питання в квітні“.

Ця компромісна поправка передбачає, що на наступній сесії асамблея має оцінити, чи зробила Росія щось для деескалації ситуації на територіях України, Грузії та в Придністров’ї, окупованих її військами або проросійськими силами.

Асамблея ухвалила жорстку резолюцію, яка закликала Росію скасувати анексію Криму, розформувати свої збройні загони, припинити поліцейські рейди проти татарських організацій, в тому числі каналу АТР. Дозволити повернення до Криму Мустафи Джемілєва і Чубарова. Резолюція згадує окремо про українську мову в Криму“, – зазначила у дописі на своїй facebook-сторінці народний депутат Світлана Заліщук.

Вона також підкреслила, що у резолюції міститься засудження кровопролиття у Маріуполі та вимога упродовж 24 годин звільнити українську льотчицю, члена ПАРЄ Надію Савченко, та пряме підтвердження, що Надія була викрадена Росією.

Російська делегація повідомила, що зупиняє свою участь в діяльності ПАРЄ та будь-які контакти з асамблеєю до кінця року.

Ми попереджали, що якщо буде обмеження права голосування навіть на короткий період, ми залишимо асамблею. Тож цього року ми припиняємо участь в роботі. Ми також припиняємо будь-які офіційні контакти з асамблеєю“, – заявив глава комітету Держдуми у закордонних справах Олексій Пушков після голосування щодо резолюції.

Також російська сторона відмовляється виконувати рішення ПАРЄ щодо звільнення Савченко та всерйоз розглядає можливість виходу з Ради Європи, тобто припинення участі в Європейській конвенції з прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: