Папа Римський не дозволив жінкам приймати сан диякона

Дата: 27 Жовтня 2024
A+ A- Підписатися

Синод католицької церкви при Папі Римському Франциску не дозволив жінкам приймати сан диякона.

Про це йдеться в рекомендаціях, що ухвалили за результатом процесу реформування церкви, пише “Українська правда” з посилання на декілька західних медіа.

Папа Римський Франциск. Джерело: REUTERS

У підсумковому документі, за результатами засідання синоду наголошується на тому, що “питання доступу жінок до дияконського служіння залишається відкритим”.

Диякони – посада, яка передбачає багато функцій, схожих на ті, що мають священники, зокрема проведення хрещення, вінчання та похорон. Однак у католицькій церкві диякони не мають достатньо повноважень для того, аби служити меси.

Як заявив кардинал Віктор Фернандес, Папа Римський Франциск виступає проти можливості для жінок бути дияконами, натомість він “відкритий для додаткового вивчення цього питання”.

Для вивчення питання створена спеціальна комісія, вона розглядає можливість розширення прав жінок у католицькій церкві. Але, за словами Фернандеса, члени комісії розглядатимуть лише те, як розширити владу жінок поза посадами служителів церкви. Для можливості висвячення їх у диякони “не настав момент”, вважає він. Пояснює це тим, що більшість жінок у католицькій церкві “не просили й не бажали дияконату, який був би обтяжливим для їхньої мирянської праці”.

Журналісти пишуть, що багаторічний синодальний процес породив надії на зміни для жінок, які давно скаржилися на гірше ставлення до них у католицькій церкві ніж до чоловіків. Зокрема, жінки зараз не можуть отримувати вищі посади, але виконують значну частину роботи з управління католицькими лікарнями та школами.

Водночас виконавча директорка Конференції жіночої ординації Кейт Макелві впевнена, що жіноцтво у всьому світі відреагує на остаточні рекомендації “з великим розчаруванням”. Вона визнала, що в католицькій церкві відбувся певний “культурний зсув”, однак його швидкість надто повільна.

В остаточні документи, ухвалені за результатом засідання синоду, також не включили питання щодо ЛГБТК+ спільноти та служби одружених священників.

Крім того, регіональні церкви вимагали більш визначених кроків для запобігання сексуальному насильству в церкві та забезпечення справедливості для постраждалих.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що один з католицьких університетів Бельгії розкритикував Папу Римського через його висловлювання про роль жінки в церкві як “доньки, сестри та матері”.

Наразі в католицькій церкві всі духовні посади обіймають лише чоловіки. Хоча Папа створив дві комісії для вивчення питання про можливість жінкам стати дияконами, помітного прогресу в цьому напрямі поки що немає.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter