Пам’ятник радянській космонавтці перемістять зі скверу Львова до “Музею терору”

Дата: 08 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

У Львові демонтували пам’ятник радянській космонавтці. Його встановили у 80-х роках минулого століття на вулиці, яка в часи СРСР називалася на честь Валентини Терешкової. Нині колишня космонавтка є депутаткою Держдуми РФ, яка підтримує війну Росії проти України. Тож скульптуру перевезуть до Музею тоталітарних режимів “Територія терору“.

Про це повідомляє Суспільне. 

Фото: Суспільне Львів

Пам’ятник складається з композиції трьох зірок та людини в скафандрі. Вулицю, яка раніше називалася на честь Терешкової, перейменували на честь гетьмана Івана Виговського. Пам’ятник залишився на тій самій ділянці та не мав підпису.

Про наміри міськради прибрати пам’ятник розповів заступник міського голови Львова Андрій Москаленко: “Памʼятник на вулиці Виговського, більш знаний як памʼятник Терешковій, демонтують. Завершуємо підготовку всіх необхідних для цього документів. Роботи щодо демонтажу плануємо провести найближчим часом“.

У 1963 Терешкова стала першою жінкою, що вийшла у відкритий космос. Вона була депутаткою Верховної Ради СРСР, а пізніше ввійшла до Держдуми Росії від партії “Единая Россия”.

Терешкова відкрито підтримувала політику президента Росії Володимира Путіна та стала ініціаторкою поправок до конституції РФ, завдяки яким той може висуватися на посаду ще двічі – до 2036 року. Також вона підтримала війну Росії проти України й голосувала за анексію Криму.

Нагадаємо, що в столиці на Галицькій площі, яка колись мала назву площа Перемоги, проводять демонтаж радянської зірки з обеліска на честь міста-героя Києва. Радянський символ – золоту зірку, розмішений на вершині монумента, почали знімати зранку в суботу, 4 листопада, у межах декомунізації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter