Палата представників Конгресу США визнала Голодомор геноцидом українського народу

Дата: 12 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Палата представників Конгресу США одностайним рішенням ухвалила резолюцію, у якій Голодомор 1932–1933 років визнається геноцидом українського народу.

Про це у Facebook повідомляє посольство України у США.

“Таким чином, на сьогодні обома палатами Конгресу США ухвалено рішення, у яких Голодомор визнано геноцидом українського народу”, – підкреслює посольство.

Зазначається, що постановча частина документа містить визнання висновків Урядової комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 року) про те, що “Сталін та його оточення вчинили у 1932–1933 роках геноцид проти українців”.

“Як і аналогічна резолюція, ухвалена Сенатом США 3 жовтня цього року, документ також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії”, – йдеться в повідомленні.

Співавторами резолюції виступили понад три десятки конгресменів від Демократичної і Республіканської партій. Резолюція була представлена 8 червня цього року. Нагадаємо, що наприкінці вересня Голодомор визнав геноцидом комітет Сенату США.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: